| Raluxb a întrebat:

Hey. Sunt destul de timida mai ales cu baietii, plus ca ma inrosesc si repede. Cum as putea sa scap de timiditate? puppy dog eyes Multumesc de ajutor.

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Ignora-i pe cei doi.Desi KilluaZoldyck cred ca a avut un raspuns absolut adorabil :3 laughing
Daca esti timida, nu prea ai ce sa faci ca sa te schimbi.Pana la urma, asa esti tu. Daca un baiat pe care il placi te place si el, inseamna ca nu este interesat de timiditatea ta, ci chiar o apreciaza.
Este mai bine sa fii titmida si cu bun simt, decat tupeista si parasuta.Sunt lucruri pe care nu prea le poti controla, dar daca o sa tot exersezi, adica o sa incepi sa vorbesti cu mai multi baieti care ti se par draguti, atunci o sa te obisnuiesti.Nu trebuie sa faci mare lucru, decat sa le spui un Buna cand treci pe langa ei big grin
O alta varianta, care este foarte buna si foarte eficienta, este sa vorbesti cu tot felul de oameni.Asa,o sa inveti sa nu iti mai fie rusine.Cel mai bun mod de a face asta este sa te inscrii ca si voluntara, sau sa te angajezi.Mai bine alegi voluntariatul, pentru ca e bun pentru facultate big grin
Si sa nu uiti niciodata:
ESTI PERFECTA ASA CUM ESTI. UNII VAD ASTA, ALTII AU NEVOIE DE OCHELARI.
O seara superba!

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Vorbeste la telefon cu persoane necunoscute ( le suni tu cu nr privat) si fa misto de ele sau vorbeste foarte deschis cu ele, apoi fa asa si in realitate.

| AtateaConditii a răspuns:

Sau sună tot cu nr privat la baietii de pe siteuri de matrimoniale si fă avansurilaughing.

| Axys a răspuns:

Salut! Asa am fost si eu ca tine happy crede-ma ca nu este usor sa treci peste etapa asta al timiditatii!

Sfatul meu '' Sfant '' este sa esi mai des cu fetele che daca esti timida incerc asa esi mai des si sa pui putin efort psihic! gandeste-te la ceva frumos nu te mai gandi la asta la timiditate fi mai tare pe tine incurajeazate singura happysi cu siguranta vei trece pste asta usor happy si eu poate ca inca mai sunt dar in anumite cazuri happy dar uneori sa stii ca timiditatea are castiguri happy as aca stai linistita ea si te gandeste la altceva nu mai fi timoda happy

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Cu timpul vei reusi sa treci peste asta nu treci intr-o zi de chesti asta dureaza dar tot etrebuie sa faci este sa ai incredere in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar sa fii timida nu e un lucru rau. Si multi baieti considera atat timiditatea cat si roseata din obraji un lucru dragut si ii face sa se simta speciali pentru ca le '' raspunzi '' astfel. Acestea te fac delicata si diferita de restul fetelor. Nu le considera defecte pentru ca nu sunt. O sa scapi de timiditate pe parcurs, cand incepi sa cunosti persoana si sa te apropii de ea, nu iti face griji de asta.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Si eu sunt timid. vrei sa fi prietena mea?

| biafresh a răspuns:

Si eu sunt timida. Cred ca de timiditate se scapa in timp. Sa sti ca nu wsti singura timida 1/3 oameni de pe planeta sufera de asa ceva.