| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte emotiva! Exagerat de emotiva si timida. Cand spun ceva sau vorbeste cineva cu mine ma inrosesc la fata ca un rac, si urasc asta. E stanjenitor, profesoarele imi spun ca ele isi faceu bujori ca ai mei si mie nu-mi plac mai ales ca sunt de la mama natura. Nu-mi plac. Ganditi-va ce mi se intampla cand vorbesc cu un baiat! E sinucidere curata ( pe motivul asta ca sunt timida si ma si inrosesc repede, nu prea vorbesc cu baieti). Ce as putea face sa ma bucur si eu mai tare de viata, adica sa nu ma mai tem de penibil, de riscuri, de consecinte. Am ajuns sa idolatrizez persoanele care sunt asa de libere si care spun ce gandesc si sunt distractive de la sine si incep sa ma urasc pe mine ca sunt ca o fraiera ca tac si sunt mereu singura. Ce sa fac, chestia asta imi afecteaza viata!? ( am 14 ani)

2 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj.L-ai primit?

| Maria1324 a răspuns:

Heii! Si eu am avut aceeasi problema. sad In primul rand incearca sa iesi cat mai des cu prietenii si nu mai sta foarte mult pe retele de socializare. Asta te afecteaza deoarece esti in spatele unui ecran, si vorbesti cu o persoana si iti exprimi mult mai usor ideeile, si cand vine vorba sa vorbesti 'fata in fata' cu o persoana o sa iti vina mai greu. Incearca sa faci ceva activitati cum ar fi dansul, basket, innot, etc. Asta ti-ar putea da mai multa incredere in tine. Cum am mai zis, trebuie sa petreci mult timp inconjurata de prieteni.
Te pup si iti urez bafta! happy