| anonim_4396 a întrebat:

5 minute as vrea sa va rapesc :) As dori o interpretare a unor versuri pentru ca mi se pare putin confuza melodia, iar clipul e usor diferit de versuri.

Se da urmatoarea :

https://www.youtube.com/watch?v=uuPMXS7dd9s&index=3

Si versurile separat (ca sa intelegeti mai bine) :

https://genius.com/Pham-movements-lyrics

As vrea sa ma faca cineva sa inteleg care este mesajul acestei melodii, ce vrea sa spuna? La ce se refera? Ce idee vrea sa arate?

Eu ascult melodia asta din postura de iubit parasit recent de iubita. Ce as putea eu sa inteleg daca vad melodia asta adaugata in playlist-ul ei dupa despartire? Ce mesaj credeti ca vrea sa transmita prin ea si cum as putea sa il interpretez?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Da, pai...versurile sunt ok, par la locul lor.
happy...esti simpatic. De multe ori melodiile adaugate in playlist-ul nostru nu au neaparat o tinta, poate i-au placut versurile sau beat-ul. Poate chiar se distra in fata oglinzii, dansand.
Daca melodia era directionata spre cele intamplate intre voi tot ce am inteles este ca e timpul ca ea sa mearga mai departe, sa accepte oportunismul, sa caute daca nu chiar a gasit, un barbat cu o fire mai wild, sa-si accepte partea ei cool si sa uite trecutul.

| dendo43 a răspuns (pentru Lostlyric):

M-a inselat si am iertat-o tocmai pentru ca o iubeam. Timp de o luna lucrurile au mers bine ca sa zic asa (imi promisese ca vrea sa-si repare greseala), o simteam calda ca inainte, ca mai apoi acu cateva zile sa imi zica ca de fapt nu mai simte ca o sa mearga si ca vrea s ane despartim. Desi imi e greu sa accept asta, cred ca ea doar voia sa scape de mine intr-un final si sa isi vada de treaba.
De-asta m-a intrigat prezenta subita a acestei melodii in playlist-ul ei dupa despartire. Pentru ca mi-e dor de ea, e natural sa cred ca vrea sa imi transmita mie un mesaj, dar cred ca nu la mine se gandeste cand o asculta...