| Eleeena a întrebat:

acum un an s-a mutat la noi pe strada un baiat care ma enerva continuu deoarece mergem la scoli diferite nu l-am mai vazut pana anul acesta iar acum incepe sa-mi placa de el si mi-e jena sa le spun prietenelor mele deoarece sigur ar rade de mine. Ce imi sugerati sa fac

2 răspunsuri:
| HikariAi a răspuns:

Hey! Interesant... Asa am patit si eu, ma certam cu o fata zi de zi pe diferite teme, pana intr-o zi, cand am stat si am discutat, fara sa ne certam, ne-am povestit atunci cum suntem noi si ne-am dat id-ul de mess si am mai vorbit acolo despre noi si pana la urma ne-am propus sa fim impreuna... Prima data, nici nu le-am spus prietenilor despre ea, pentru ca ei stiau ca nu o suport, ma enerva de fiecare data si eram sigur ca o sa rada de mine, chiar daca era foarte frumoasa si desteapta si atragea orice baiat, era foarte incapatanata. Anyway, ceea ce vreau sa-ti spun, e ca ar fi okey sa le spui, adica, daca e un tip care arata bine si e destept, chiar nu vor rade de tine, te asigur. Ei nu au ras de mine, doar mi-au spus ca nu va tine relatia, ca amandoi avem personalitati puternice si ne vom certa din diferite motive si asa a fost, chiar daca tot timpul era atenta cu mine si ma facea sa ma simt cel mai fericit. La tine nu cred ca e cazul acesta de cearta, ba mai mult, eu zic ca ai toate sansele de a fi impreuna cu el. Good lucke!

| Frenkenstein a răspuns:

Pai spune-i prietenei tale pentru ca trebuie sa stie daca vrei nu o face si trebuie sa ii spui baiatului sentimentele tale pentru ca precis o sa ii placa si lui de tine fi curajoasa.Asa mi s-a intamplat si mie imi placea mult de o fata de fapt o iubeam si intr-o zi i-am spus acum suntem in preuna m-as baga si in foc pentru ea.