| Anonimul92739292 a întrebat:

am 13 ani si pana acum nu am avut nicio prietena (iubita).

As vrea sa-i scriu unei fete dar mi-e rusine de faptul ca o sa ma fac de ras.

Ar fi cazul sa imi fac curaj si sa-i scriu?

Si daca da, cu ce ar trebuie sa incep conversatia?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cum scrii, mai bine mai astepti cativa ani.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit dacă ai încerca să ai o pritenp doar când ești la vârsta și maturitatea de a începe o relație care în viitorul apropiat să ducă la căsătorie.

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani ai asemenea probleme?
Abia acum deschizi ochii din copilarie, nici nu ai intrat la pubertate si tu iti pui problema de iubite?
ia-o usor, ca vin toate la vremea lor!
Intai iti faci prietene dintre vecine si colege de scoala, cu care te joci, mai tarziu, pe la 17-18 ani iti faci iubite, dar pana atunci, traieste-ti copilaria, fara sa incerci a fii adult, cand inca esti un copil.
Toate conversatiile incep cu salutul de rigoare si respectuoase, ca sa ai succes la fete.

| mihai69 a răspuns:

Ar trebui mai întâi să pui mâna pe carte și să înveți să scrii corect, altfel te faci de râs indiferent cu ce anume începi conversația.

| Anonima163333 a răspuns:

Invatam si noi sa scriem romaneste?

| Anonima163333 a răspuns:

Si la 13 ani, in cazul tau 12, nu ai nevoie de "iubita", maxim o prietena cu care sa fii mai apropiat.Atat.

| Dia37Andreea a răspuns:

Sigur te faci de ras cu romana ta. Ti-a plecat gramatica in vacanta sau a luat Coronavirus?

| Emilia2499 a răspuns:

Offf. Pai la 13 ani nu ar cam trebui sa ai iubita. Traieste-ti copilaria, de iubite tot o sa ai parte toata viata