| Jogomenster a întrebat:

am 13 ani si recent am intalnit o fata pe Facebook si azi ma voi intalni cu ea. Imi e frica de ce o sa se intample, pentru ca nu stiu ce sa fac si cum sa vorbesc cu ea, sa-i iau un cadou sau nu?
Stiu ca am 13 ani dar mnah. trebuie sa treci si prin asta la un moment dat. Va rogo, ajutooooooor.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al intalnire cu 1 floare, fara cadou, este prima ta intalnire si fii politicos, amabil, dragut, calm.
Leaga conversatii despre voi doi, incepe cu ea sa vezi ce-i place, care sunt locurile favorite pe care le prefera sa le frecventeze, care sunt materiile preferate, care sunt actorii sau filmele preferate... sunt multe subiecte de discutie care pot fi abordate, dar incearca sa nu vorbesti tu prea mult, in prima zi este frumos sa va cunoasteti si sa vorbiti despre voi si preferintele voastre.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 13 ani te intalnesti cu straini cunoscuti de pe net? serios? poate o cheama Vasile pe fata si are 40 ani

| CuriousStuff a răspuns:

Maxim o floare sau o cutie de ciocolata, nu te arunca cu cadouri.

| SARKAN a răspuns:

Dai un buna ziua da ce sa-i dai la 13 ani ca nici cuc nu poti ca e ilegal.fi frate relaxat ca nici ea nu are habar ce face acum de nu a fi vasile care vrea sa te scoala la o inghetata ceva.

| Lalapisicutzalbe a răspuns:

Esti siguri ca o cunosti? Poate este o persoana malefica care atrage baieti si ii ucide adica zic si eu...Dar s-ar putea sa fie o fata frumoasa si de treaba.Deci cumpara si tu ceva frumos dar nu exagerat.

| Gabriella8895 a răspuns:

In primul rand, incearca sa fi calm :3 Totul o sa fie bine. Da, ai dreptate, toti trecem prin asta. Sfatul meu este sa fi cat mai calm si sa te simti bine cu ea, fa-o sa rada, vorbeste cu ea despre diverse chestii, de exemplu, scoala, momente amuzante din viata ta, si lucruri de genul. Incearca sa o cunosti cat mai bine, asa ca pune.i intrebari despre ea, de exemplu, ce ii place sa faca in timpul liber, ce culoare ii place, etc. Sunteti doar doi copii, nu are ce sa se intample rau. Sper ca te.am putut ajuta, multa bafta cu fata :*