| Lov3Y0U a întrebat:

Recent am intalnit o fata.
Si am inceput sa vorbim pe Facebook, sa ne cunoastem mai bine.
Dar nu prea găsesc subiecte de vorbă.
Si mi-e teamă să nu o plictisesc.
Ce ar trebui sa vorbesc cu ea?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred ca te place, ca daca te-ar placea ti-ar da interesul sa te cunosca, te astepta zona prieteniei

| Freya1 a răspuns:

E aiurea daca deja nu mai sunt subiecte de discutat ori nu exista interes din partea ei ca altfel gasea si ea ceva ori nu te-ai deschis tu suficient de mult si vorbesti diar strict de chesti banale.Intra si tu in subiecte despre tine, ea cerei sfaturi in ceva fa-o sa para interesata de persoana ta..Degeaba vorbesti despre muzica, floricele daca in doua propoziti termini subiectu

| mudokins78 a răspuns:

Asa e cum a zis sweetangels!

| mudokins78 a răspuns:

Daca produci vreun incendiu, fa sa para ca e o chestie electrica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea cate putin zi de zi pana se obisnuieste cu tine.Nu lasa sa treaca o zi fara macar sa o intrebi ce mai face,daca este bine,ce a mai facut... Eventual ii spui sa te caute in orice moment vrea,daca are nevoie sa vorbeasca cu cineva,te poate cauta pe tine(in general fetele se bucura cand cineva e non-stop alaturi de ele ca prieten big grin).Si nu forta nota,adica nu fi insistent. Vorbeste despre pasiuni de exemplu,hobby-uri,carti citite,filme vazute,plimbari in aer liber(adica excursii),vorbeste despre mare,despre munte. Spune-i despre tine cat de cat,sa stie si ea cu cine sta de vorba,despre parintii tai,fratii tai(asta daca te intelegi bine cu ei)Intreab-o despre ce ii place ei sa faca in timpul liber,ce dulciuri ii plac, ce ar vrea sa mai faca in vacanta asta care acusi se termina. Daca stai un pic si te gandesti, vei gasi multe subiecte.Dar nu-ti pierde timpul cu ea daca vezi ca raspunde doar cu da sau nu, sau ca dureaza mult timp pana iti raspunde la vreo intrebare de-a ta, sau daca observi ca nu e prea interesata sa discute cu tine.Succes.

| sweetangels a răspuns:

Asta e din cauza chimiei sau mai bine zis, a lipsei. cand atractia e reciproca, subiectele curg in mod natural. succes, desi nu stiu daca e ceea ce cauta si ea

| funnnyman32 a răspuns:

Nu trebuie să te complici cu tot felul de chestii bro. Intreab"o mai multe chestii despre ea, ce are de gånd daca vede in tine un eventual iubit, dar toate pe parcurs. sa pari cat mai interesant. si nu o bombarda cu mesaje ca se plictiseste repede asta daca nu tine la tine) te porti natural. incearca sa o descoperi poate se va implica la un moment dat si ea mai serios. nu trebuie subiecte taboo vorbiti doar de voi si de familie daca e cazul. restul nu te intereseaza. Si daca ii esti drag fetei stai linistit ca nu o vei plictisi vreodata. te gandesti prea mult la unele chestii puerile ca ce vorbec ca ce fac. nu trebuie sa fi ca nimeni sau sa iei exemple te porti asa cum esti cu bine cu rele, daca fata e atrasa de tine iti vei da seama. Succes!

| mimi a răspuns:

Fetelor le plac filmele. Recomanda-i ceva la ce sa se uite, intreab-o ce ii place sa priveasca, ce genuri ii plac.
Discuta despre carti.
Intreab-o ce ii place sa faca, ce activitati ar vrea sa faca in timpul liber. Poate reusesti sa o convingi si mergeti impreuna la inot, lectii de limbi straine sau chiar la o scoala de hipism.
Puteti discuta despre animale. Spune-i care e vietatea ta preferata.
Intreab- o ce nazbatii a mai facut cand a fost mica, sau afla la ce viseaza ea in viitor.

| Tiopevuz a răspuns:

Intreab o ce ii place sa face, la ce filme se uita, daca ii place melodia cutare, ce ar face intr o anumita situatie, ce meserie isi doreste, cum se vede peste cinci ani, ce o atrage la un baiat etc

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Ce hobby-uri are, apoi leaga-te de raspunsul ei, daca mai are frati/surori.

| SuntFataa a răspuns:

Subiectele ar trebui sa vina de la sine, insa in cazul in care tu i-ai scris ei, tu ar trebui sa ai initiativa in privinta asta; cel putin momentan. Nu te astepta sa deschida ea subiecte pentru ca in mare parte din cazuri o sa ramai doar cu asteptatul. Vorbeste liber cu ea, intrab-o lucruri despre ea, spune-i ce faci in momentula ala si chestii. subiectele vin. Insa in caz ca nu vin si chiar nu vin ori nu prea e interesata, ori nu va potriviti

| NeneaFane a răspuns:

Subiectele ar trebui sa vina de la sine, dar eu cred ca fata nu este interesată de tine sau pur și simplu nu va potriviți, la toți ni se mai întâmpla asta

| Dopejkfd a răspuns:

Despre orice subiect. Află ce îi place şi creează o discuție despre asta..adică dacă ei îi plac animalele creează o discuție despre animale, sau nu stiu.

| cmpqqqq a răspuns:

Incearca sa deschizi subiecte clasice cum ar fi filme, hobby-uri, carti, etc. In momentul ala incearca sa observi daca si ea lucreaza la dezvoltarea respectivului subiect. Daca iti da raspunsuri simple si te pune in situatia in care tu pui intrebarile si ea raspunde, poti sa renunti, nu merita.