| Alexutsa_2737 a întrebat:

Am 15 ani desi par de vreo 18 si am o relatie cu un barbat casatorit. El are 25. Este insurat de 2 ani. Eu si el ne-am cunoscut in urma cu 3 ani cand el a venit la mine acasa sa imi repare calculaorul. Mie de atunc imi placea de el. El nu are copil si acum 2 luni el a venit la mine sa imi faca iar calculatorul si eu eram singura acasa. A stat ce a stat si la un moment dat el m-ia luat mana si mie pus-o la inima lui. Si mi-a spus "Vezi, cand sunt in prezenta ta inima imi bate tare." si m-a sarutat. Nu m-am imptrivit. Dupa aceea am vorbit cu el pe mess si mi-a spus ca simte ceva pentru mine de vreun an. Mia spus sa ne intalnim si ne-am intalnit. M-am intalnit cu el si el m-a luat si m-a dus intr-o camera de hotel. Am facut dragoste si practic am inceput o relatie. Acum eu nu stiu ce sa fac. Pur si simplu incep sa tin la el. El mi-a spus ca desi sotia lui Alexia este frumoasa si sunt casatoriti de 2 ani el nu simte pentru ea ce simte pentru mine. A spus ca o sa se desparta de ea si ca asteapta sa fac 18 ani ca sa puteam sa ne casatorim. Parintii mei nu stiu. Stiu doar cateva prietene si ele au spus sa mai stau cu el vreo cateva luni ca si ele l-au cunoscut si pare un barbat prezentabil si care chiar tine la o femeie. Voi ce credeti ar trebui sa ma despart de el sau sa mai astept sa vad ce se va intampla? Am incercat la un moment dat sa pun capat relatiei, dar dupa o saptamana l-am sunat, ne-am intalnit si ne-am impacat.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 15 ani te-ai culcat cu un bărbat însurat! Frumos din partea ta că ai ales să fii pe locul 2. La ce te mai așteaptă până la 18 ani, s-a distrat și se va distra în continuare cu tine până își va găsi pe alta.
Dacă află soția? De ce te lași folosită sexual?
La 15 ani trebuie să te intereseze școala, nu bărbații și mai ales cei cu coadă!
Trezește-te! Se joacă cu sentimentele tale!
Pa, pa.

| XDarkAngel a răspuns:

Chiar daca simti ceva pentru el, eu zic ca nu vei sta toata viata numai cu el. Ai nevoie sa te destinzi, nu sa-l lasi pe el sa te astepte in timp ce e casatorit cu alta. Daca o sa te indragostesti de alt baiat de varsta ta chiar? Iti distrugi adolescenta! Mai bine las-o balta, chiar daca e greu, baftawinking!

| negru30 a răspuns:

Nu incerca sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altuia - tare o sa te doara cand o sa-ti vina si tie randul

| Floris83 a răspuns:

Simplu, pune-te în locul soției lui actuale, ce crezi că simte ea pentru tine acum cînd i-ai suflet soțul de sub nas, sau gîndește-te că el așa cum a lăsat-o de simplu pe ea, deși e frumoasă și nu ai ce-i reproșa, tot așa va găsi alta, poate tot la reparat de calculatoare, și te va lăsa pe tine pentru aceea! părerea mea, nu-ți pune încredrea în astfel de bărbați, găsește unul pe potrivă, de aceeași vîrstă cu tine, nu ca acesta care umblă după fuste, și-și înșeală așa ușor, și nemotivat femeia! dacă-l iei, sigur ai să pierzi, poți să-mi scrii din nou, tu face un mare rău, iei proprietatea altcuiva, ceva ce nu e al tău, greșești, și vei păți și tu exact la fel, te va lăsa pentru alta, pentru că asta în suferința ei, te blesteamă ca să ai aceeași soartă, ești un copil, ușor influențabil, și te-a păcălit unul versat în agățat de fete ușuratice!

| romancuta02 a răspuns:

Tu ce ai zice daca ai fi in locul sotiei lui? Ca o adolescenta de 15 ani sa-ti distruga casnicia cu omul ce-l iubesti? Astfel de barbati care se insoara si umbla dupa 1-2 ani de casatorie dupa domnisoare asa ca tine toata viata vor fi asa... Si daca ii sa afle nevasta de aventurile lui tot ei ii cere iertare sa-l primeasca inapoi. Sincer iti spun ca ar fi bine sa iesi din aceasta "relatie" caci este mare pacat ceea ce faci, oricat de mult te atrage acest barbat trebuie sa te gandesti ca exista Dumnezeu si intr-o zi ai putea sa fi tu in situatia Alexiei.Si inca ceva! Dragoste in camera de hotel? Daca era dragoste pregatea ceva special, a fost pur si simplu sex.(scuze daca cumva am zis ceva nepotrivit dar asta este parerea mea)

| m3m0 a răspuns:

IUBIRE INTERZISA laughing, :tu ai 15 ani, el 25, nu stiu daca iti pasa, dar el e deja casatorit, si femeia aia il iubeste mult, din cate cred eu, nu cred ca e bine ce faci, gandeste-te ce ar simtii femeia aia. P.S. : un barbat nu-mi prea pare prezentabil daca iese cu 2 femei ...in plus parintii tai sigur vor afla intr-un fel sau altul, si ce or sa zica?

| angelRBD a răspuns:

La 15 ani te-ai culcat cu un bărbat însurat! Frumos din partea ta că ai ales să fii pe locul 2. La ce te mai așteaptă până la 18 ani, s-a distrat și se va distra în continuare cu tine până își va găsi pe alta.
Dacă află soția? De ce te lași folosită sexual?
La 15 ani trebuie să te intereseze școala, nu bărbații și mai ales cei cu coadă!
Trezește-te! Se joacă cu sentimentele tale!
Pa, pa.

| NuDauFunda a răspuns:

Trebuie sa va despartiti. Oricum diferenta de varsta era dubioasa, dar daca e casatorit trebuie neaparat sa-l lasi. Daca la 2 ani dupa casatorie deja isi insala nevasta si e dispus s-o lase pentru alta, iti dai seama ca asa ar face si cu tine. Ori vrea sa profite de tine, ori chiar te place, dar te va lasa balta intr-o buna zi.

| axeldavid a răspuns:

Fugiti in lume

| oceanfreshair a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea ar trebui sa te desparti de el.ce ai?! ai innebunit? cum sa fii cu un barbat de 25 de ani care pe deasupra mai e si casatorit?!?! gasesteti si tu unul de 16-17 ani, frumos, inteligent si cu simtul umorului nu barbati cu 10 ani mai mari ca tine...Deci,asta e parerea mea, gaseste unul de varsta ta! Mai asteapta si alte raspuns si apoi vei vedea ce sa faci daca sfatul meu nu ti se pare bun! Succes si inainte sa faci ceva, gandeste!

| MyMindRules a răspuns:

Normal ca trebuie sa te desparti, nici nu trebuia sa incepi aceasta relatie pentru ca fetele ca tine sunt numite cu*ve.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,mi-a placut scena din telenovela cu "vezi cum imi bate inima in prezenta ta?" Pe bune acum: tu chiar l-ai crezut? Vroia si tipu' o amanta, se crede mai smecher asa sau nu stiu! Cert e ca niciodata n-o sa-si lase sotia tanara si frumoasa pentru tine.Esti ca o jucarie pentru el, o pustoaica care ii face toate poftele. Pune capat relatiei definitiv si nu-i mai raspunde la telefon.Asta daca nu vrei sa fii aia de pe locul 2, desigur.Tu alegi!

| KeshaTikTok a răspuns:

Am vazut si celelalte intrebari ale tale, si am observat ca te feresti de parintii tai. Nu trebuie sa faci chestia asta!
Spune-le, daca intr-adevar iti place acel tip si vrei sa te mariti cu el. Dar la varsta ta, iti trebuie scoala, nu sa te dez-virginezi!

Răspuns utilizator avertizat