| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU am întâmpinat o mare problemă am 17 ani și prietena mea are 16 suntem de 2 luni împreună, mama ei este de acord cu relația noastră dar tatăl ei nu, mi-a spus să o las în pace că nu este pentru băieți și că dacă m-ai vorbesc cu ea mă caută etc. Oricum tatăl ei lucrează în străinătate pe tir

Ce aș putea face că sunt speriat cu chestia asta

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E decizia TA.

| darrio2007 a răspuns:

Să o lasi in pace. Asa cum ti-a zis el.

| ania a răspuns:

Pana sunteți majori ar fi mai bine sa asculți de el.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum ce ai putea sa faci?
Chiar iti etse atat de greu sa intelegi ce ti-a spus taica-su?
Ai doar 1 singura optiune: sa lasi fata in pace!

| dullcat a răspuns:

Daca esti speriat renunta la relatie. Daca vrei sa o pastrezi cred ca stii deja raspunsul.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Poti pune un parinte de al tau sa discute cu tatal ei insa daca e nevoie de interventia parintilor inseamna ca sunteti minori deci relatiile la varsta asta sunt degeaba. O sa ti revii peste cativa ani si o sa razi de treaba asta

| MironMihaela a răspuns:

Chiar si legal sunt permise relatii care sa nu depaseasca 3 ani diferenta intre cei doi. Daca ai o influenta buna asupra ei, isi continua studiile si de preferat fara relatii intime, atunci e o.k. Tatii sunt circumspecti (teama de a.si pierde virginitatea, de sarcina) oricum si nu accepta ca fetele lor au crescut si au aparut "masculi" interesati in viata lor.E un soi de "gelozie" incestuoasa care poate aparea la tatii de fete.