| qenko5 a întrebat:

Salut
Eu și prietena mea suntem împreună de ceva timp
iar acuma am aflat ca tatăl meu și mama ei au fost împreună, nu au făcut copii împreună a fost o relație în adolescenta lor
iar acuma amândouă familii se opun relației noastre, ne-au spus ca putem fi doar prietenii dar sa nu fie ceva serios,
Eu și cu iubita mea intenționăm ceva mai serios
ce am putea face sad ei nu vor accepta niciodată relația noastră

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Înseamnă că mentalitatea părinților tăi lasă de dorit. Lasă-i în pace și tratează atitudinea lor complet greșită cu ignoranță.
Nu poți spune ca nu știi ce să faci acolo unde există dragoste. Dacă există, înseamnă că știi ce este de făcut.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ba o vor accepta, pentru că eu consider că la capitolul mentalitate părinții voștri nu stau atât de prost. Voi trebuie să faceți ceea ce simțiți și în final vor fii nevoiți și ei să accepte situația. Oricum mi se pare o problemă în ceea ce îi privește pe părinții voștri că nu sunt în stare să accepte ceea ce simțiți și să coenștientizeze că voi sunteți mult mai importanți decât ambițiile lor prostești.

| qenko5 explică (pentru T0T):

Ei ne-au spus ca nu ne vor susține în caz de noi vrem sa continuam
Chiar nu știm ce sa facem
ce vina am avea noi ca ei au avut o relație și nu le-au mers, noi ne iubim foarte mult, și acuma mi se pare absurd, ne-au zis ca ar fi ceva jenant pentru ei

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Oricum baftă! Să fiți fericiți!

| qenko5 explică (pentru T0T):

Mulțumim frumos
Dumnezeu sa ne ajute, dacă părinții noștri nu vor!

| T0T a răspuns (pentru qenko5):

Înseamnă că mentalitatea părinților tăi lasă de dorit. Lasă-i în pace și tratează atitudinea lor complet greșită cu ignoranță.
Nu poți spune ca nu știi ce să faci acolo unde există dragoste. Dacă există, înseamnă că știi ce este de făcut.