| cristianadaniela a întrebat:

am o problema si nu stiu cum sa procedez.Eu sunt romanca si iubitul meu tigan.Ne iubim foarte mult si avem impreuna un copil de 8 luni, iar tatal meu nu este de acord cu relatia noastrasadcum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Nu ştiu ce vârstă ai, dar dacă ai depăşit majoratul atunci poţi să hotărăşti personal cum să-ţi trăieşti viaţa şi cu cine. Un părinte înţelept şi rezonabil îşi poate sfătui copilul cu privire la un anumit lucru dar îi va respecta şi dreptul de a alege de sine stătător.

| cristianadaniela explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Am 18 ani, dar problema e ca el e tot timpul acasa si nu pot s aplec din fata lui ca imi e frica sa nu faca cvsad.Am luptat mult ca sa fiu cu el de 2 ani jumate sad

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Complicat...sunteti casatoriti? Banuesc ca nu! Nu ai spus cati ani ei.
Daca zici ca va iubiti si mai aveti siun copilas asta ar trebui sa fie indeajuns pentru al convinge pe tatal tau.
Nu sunt rariste, dar din cate stiu tiganii sunt destul de posesivi.Ai mare grija!

| cristianadaniela explică (pentru Fatamuntilor):

Am 18 ani dar el nu e asa, se trande dintr-o familie buna are un accent frumos e bun cu mine si cu mama si intelege cand e vorba de tata

| Azµre a răspuns (pentru cristianadaniela):

Este viața ta, tatăl tău numai are ce să facă trebuie să înțeleagă asta.

| karsivan a răspuns:

Tu i+ti traiesti viata ta, taicatul pe a lui, pana la urma va ceda daca te iubeste si nu e doar un capos fara rost, ai rabdare timpul le va rezova.

| Andeuta a răspuns:

Nu conteaza ce parere are tatal tau decat daca esti minora si esti inca sub protectia lui. Daca va iubiti si te poate intretine nu trebuie sa tii cont de ce spune tatal tau. Mai incolo va accepta acest lucru deoarece va fi nepotul lui nu?big grin

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Pai... nu trebuie sa iti pese de ce spune tatal tau. Daca va iubiti cu adevarat ramaneti impreuna. Pa pa!

| emonela1 a răspuns:

Salut. Nu ştiu ce vârstă ai, dar dacă ai depăşit majoratul atunci poţi să hotărăşti personal cum să-ţi trăieşti viaţa şi cu cine. Un părinte înţelept şi rezonabil îşi poate sfătui copilul cu privire la un anumit lucru dar îi va respecta şi dreptul de a alege de sine stătător.