| krammer a întrebat:

Am o intrebare referitor la sistemul de locatie pe Facebook. Nu demult am aflat parola de la contul prietenei pe Facebook. Am vazut unele iesiri si activitati (la ora tarzie) de care ea nu imi zicea. Când i-am zis ce stiu a inceput sa nege faptul ca a fost in locatiile anumite. Întrebarea mea este daca a mai verificat cineva functia data si cat de veridica este informatia de pe Facebook referitor la locatie, coincide suta la suta cu realitatea sau mai da si greseli? ajutati-ma va rog sa dau de adevar! (nu ma refer la locatia de la poze sau altceva, acea din setari unde poti vedea in fiecare zi unde a fost si cat timp a petrecut in locul respectiv)

Răspuns Câştigător
| 90210 a răspuns:

M-am uitat si eu de curiozitate chiar aseara si am putut sa vad exact toate locurile unde am fost. Problema e ca mi-a pus si niste locuri pe langa care doar am trecut. Adica mi-a aparut ca am fost in AFI la 10 jumate seara si eu doar trecusem cu masina pe acolo

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit mail ca m-am conectat din Belgia pe un model de telefon identic, Facebook mai da greseli.

| andreeadr18 a răspuns:

Nu poate da greș. Dacă folosești Waze o să înțelegi. Doar dacă are vreun telefon model mai vechi, așa ar fi posibil să dea erori. dar, puțin probabil.