| Deea2006 a întrebat:

Am o problema cu 2 prietene: prietena A nu a avut posibilitatea de a ajunge la ziua celeilate prietene, iar prietena B s-a suparat si nu mai vrea sa vorbeasca cu prietena A. Vreau sa le impac si nu stiu cum sa fac.
Helppp!
Dau funda

3 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

O să-i treacă cu timpul.

| GabyT10 a răspuns:

Sfatuieste-o pe prietena A sa-i cumpere un cadou prietenei B.Stabileste tu o intalnire intre cele 2 (un loc public sa nu se poata certa, asa isi vor vorbi civilizat). Atunci cand îi da cadoul sa-i ceara scuze ca nu a putut merge la aniversarea ei, sa-i explice situatia.Comunicarea este cheia.Prietana A trebuie sa-i explice de ce nu a fost alaturi de ea in aceea zi. Poate a avut probleme financiare, poate nu au lasat-o parintii (nu stiu ce varsta are happy ) sau a avut o alta problema. Daca-i este cu adevarat prietena, va uita de suparare. Sper ca te va ajuta raspunsul meu happy

| gabriielaaa a răspuns:

Poți sa le chemi pe amadoua la o petrcere in pijamale cu voi trei fara să stie una de alta. Asa le pui în fața faptului împlinit si vor trebui sa vorbească. Mai ai variate gândeste la ce lear place la amândouă sa facă si nu ar refuza.