| deeliaaa a întrebat:

am si eu o problema cu cea mai buna prietena. azi ne-am certat cum nu neam mai certat niciodata, adica intr-un hal ea s-a suparat p mine pentru ca la ziua ei ( duminica ) stateam cu o fata si cu ea nu, dar eu azi i-am explicat ca stateam cu fata aiia pentru ca si ea statea mai mult cu o alta fata si mi-a zis ca ea vroia sa stea cu toti. azi mi-am si cerut de multe ori scuze de la ea si am intrebat-o daca mai vrea sa fie cea mai buna prietena a mea si ea tot imi zicea ca trebuie sa ma gandesc. intro ora i-am dat un biletel unde din nou am intrebat-o si ea mi-a zis " tu nu mai esti prietena mea cea mai buna. du-te cu martina ( fata cu care am stat la ziua ei ) ca asta vrei ". eu nu i-am mai raspuns si na normal ca stateam cu alte fete dupa aia daca eram certate. mai exact cu alte 3 fete si dupa aia la ultima ora adica sportul sa apuc sa planga pentru ca eu cica ii fur prietenele. dar eu stateam cu martina si vanessa ( care pentru mine erau pe locul 2 dupa ea ) si o fata victoria ( o prietena de a ei si de-a mea, dar daca stateam cu ea nu inseamna ca eu fur ). apoi tot ma insulta prin alte fete si eu normal ii raspundeam cu alte insulte. eu as vrea sa ma reimpac cu ea adica la scoala par ca nu m-ar interesa dar chiar ma intereseaza. azi pe mess i-am zis ca vreau sa vorbim maine si ea mi-a zis ca nu vorbeste cu o... asta chiar m-a enervat. de cele mai multe ori sunt eu aia care trage de ea sa ne impacam, dar tura asta parca se vede ca nu mai vrea sa stea cu mine. oricum azi mi-am cerut de multe ori scuze si o fata cu care ea vorbeste mi-a zis ca nu o intereseaza scuzele straight face. eu tin enorm de mult la ea dar nu stiu ce sa fac. ar trebui sa ma impac cu ea sau sa o las balta? daca ar trebui sa ma reimpac cu ea cum? daca nici macar nu vrea sa vorbeasca cu mine.azi am incercat de foarte multe ori sa vorbim si ea ma evita sad vreau sa fac cei mai binewinking

Răspuns Câştigător
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Eu cred ca prietena ta este genul de fata care vrea sa stai mereu cu ea sa nu o lasi singura etc., si cum ai spus si tu pana acum numai tu faceai primul pas spre impcare... de data aceasta ar trebui sa o lasi pe ea sa il faca (spune-i direct '' pana acum eu am facut primul pas sa ne impacam, ar fi frumos sa il faci tu acum. '' ), daca tine la tine ca BFF o sa va impacati. Daca tot nu vrea ar trebui sa o rogi pe Vicoria (prietena vostra comuna ) sa ii explice cum te simti, si ca chiar iti pare rau de ce s-a intamplat.