| andrei1616 a întrebat:

Am o problema cu iubita, o sa las mai jos ce s-a intamplat si vreau sa va dati si voi cu parerea va rog.
Iubita mea este foarte suparata pentru ca si-a pierdut virginitatea cu un baiat acum 1. Ea este catolica. A zis ca ea a vrut un baiat ca mine, bun, eu ca persoana. Este suparata ca la ei, cataloci, trebuie sa piarda virginitatea cand sunt casatoriti si ea a pierdut-o devreme si cu persoana nepotrivita. Noi am facut dragoste doar o data, a zis ca s-a simtit foarte bine cu mine. Dar dupa o luna mi-a zis ca ea nu a vrut sa ajungem sa facem dragoste si ca este dezamagita ca nu a putut sa astepte pana cand este sigura de mine. Ea a a spus ca ar fi vrut sa isi piarda virginitatea cu mine. Acum este suparata. Parintii ei nu stiu ca ea nu mai este virgina, ca la ei este normal doar cand sunt casatoriti sa faca dragoste.
Eu nu am nici o vina, nu am obligat sau ceva, ea a spus la fel. Si a spus ca acum vrea sa fie singura, sa treaca peste asta singura, sa o las in pace. A spus ca ma iubeste, dar nu mai vorbeste cu mine deloc, am fost sa vorbesc cu ea si nimic a zis ca vrea sa fie singura.

Sper ca are sens ce am zis. Am incercat sa fac cat mai pe scurt.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci, tine doar de ea sa-i treaca. Voia sa se bucure de perioada aia de "puritate" intre voi pana sa apucati sa faceti ceva, dar s-a grabit si acu regreta, simti altfel o relatie cand deveniti intimi daca e prea devreme. Tu n-ai ce sa faci si nici vina, tine doar de ea.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam sub 18 ani copila la gandirea ei

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca fapta e consumata, si daca doi oameni se iubesc nu mai conteaza detaliile aste.
Nu trebuie sa ii spuna alor ei ca a facut ce a facut, cum nu trebuie sa dea explicatie nimanui cu cine s-a culcat prima oara.Acum ca ii pare rau asta e, e trecut, macar sa se bucure ca a scapat.
Daca ea vrea sa se despartade tine pentru atata lucru poti sa ii explici ca singura tot nu o sa poata sa stea, si atunci culcanduse cu altii o sa faca "pacate" si mai mari. Daca nu pricepe las-o ca e clar vrajeala, pentru ca una ce e religioasa si tine de traditie ar fi vrut sa se marite cu tine imediat daca tot ati facut-o nu sa te lase ia vina si altii.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cam aceeasi vrajeala o au toate fetele care pretind ca sunt religioase; doar ca isi cauta un papagal care sa spuna parintilor ei ca a fost neanceputa inainte de a se duce la altar. NU MAI PUNE BOTUL LA ORICE VRAJEALA! Fetei ii place p. si nu-i de condamnat asta la varsta ei

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Zic s-o lasi in pace. Daca are astfel de regrete, poate la 30 de ani ajunge pocaita si o vezi cum se duce la o manastire unde sa isi petreaca tot restul vietii.
E ipocrita spunand ca-i catolica, dar nerespectand dogmele.

| SandraEve a răspuns:

Nu numai la catolici este normal ca fata sa isi piardca virginitatea dupa casatorie, ci si la noi, cei ortodocsi. Acum ea are remuscari, avand aceste conceptii legate de legile crestine. A gresit, asta e. Daca tu nu ai avut nicio problema cu asta nu stiu ce a apucat-o pe ea. Trebuia sa se gandeasca la treburile astea inainte. S-a grabit....las-o sa se linisteasca dar nu o abandona de tot. Arata-i ca esti acolo langa ea si nu ai vreo problema cu faptul ca nu mai e ea virgina si iubeste-o! Cat de mult poti tu, nu o face sa regrete ca a facut dragoste si cu tine...si incearca sa nu mai aduci vorba de chestii intime pana nu o vezi impacata cu treaba asta.