| alessiamihaela12 a întrebat:

Am și eu o problema, acum cateva zile am fost la bunicii mei in vacanta, iar acolo am iesit pe afara iar baiatul de care-mi place m-a sarutat si in seara aia s-au intamplat lucruri foarte dragute intre noi, el avand iubita de mai bine de un an, a doua zi am vorbit cu el si mi-a spus ca nu regreta ca m-a sarutat, ca asa a simtit si ca ar mai vrea sa ma sarute, eu i-am explicat ca mai mult de atat n-am ce sa-i ofer pentru ca sunt mica, am 16 ani si nu sunt pregatita pentru altele, iar el mi-a zis ca sa stau fara grija ca el nu strica viata unei fete si ca daca nu eram virgina ar fi facut dragoste cu mine pentru ca il atrag. Urmatoarea seara mi-a spus ca ar fi vrut sa fie cu mine si sa se desparta de iubita, dar nu poate pentru ca e baiat si ca nu poate sa stea fara sex. Eu acum vorbesc cu el in continuare si vrea sa ne mai intalnim pe ascuns fara sa stie iubita. Întrebarea mea este: Oare simte ceva pentru mine? Ce parere aveti despre comportamentul lui? Funda la cel mai bun raapuns.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-a dat de inteles precis, bine,,tintit'' si cat se poate de clar si explicit ca in primul rand ar dori sa faca sex cu tine fiindca te-a remarcat si se simte atras de tine. Nu a pomenit ca ar fi dispus si s-ar desparti de iubita pentru tine din moment ce,, Eu acum vorbesc cu el in continuare si vrea sa ne mai intalnim pe ascuns fara sa stie iubita''. Este dovada clara ca singura lui intentie este cea de a te,, aburi'' si,, ameti'' cu scopul clar de a te,, trage-n teapa''. Nu ar strica sa fii putin mai crcumspecta. big grin Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stă cu iubita doar pentru sex. Dacă o iubea nu-i făcea asta. Te-a găsit pe tine, dar tu nu-i poți oferi sex, deocamdată. Este doar atras. Dacă ești atras de cineva nu înseamnă că-l iubești. Dragostea este o stare. N-are sentimente profunde și intense pentru tine încât să-l determine să se despartă de actuala. Între voi este doar o simplă atracție, nu este acea chimie sau sentimente. Probabil pentru tine este palpitant să te întâlnești cu el, dar gândește-te că dacă a înșelat-o pe actuala te va putea înșela și pe tine. Caracterul lui așa este. N-are principi și nu-și asumă faptele. Ce faceți voi este doar schimb de scuipat. Poate cu timpul se va atașa emoțional de tine, dar asta nu-l va face să se despartă de actuala și să fie doar cu tine o perioadă îndelungată de timp. Mereu va fi o fată cu care va vrea să-și demostreze calitățile de cuceritor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai intalni cu el Pune punct.
Daca vrea sa va mai intalniti atunci sa se desparta daca nu nu mai accepta jumatati de masura.
Poate ai sa te indragostesti de el si ai sa suferi, o sa ajungi sa te culci cu el si o sa suferi si mai tare pentru ca iti dai seama ca nu te-a meritat. O persoana care e langa tine doar pe jumatate nu te merita draga. Cautati un baiat liber si spune-i si lui ca vrei unul liber.