| Biby a întrebat:

Am o problema foarte mare.
M-am certat cu un coleg de la scoala, cu care ma intelegeam foarte bine si i-am spus secretele mele.
El este bun prieten cu baiatul pe care il plac.
Eu sunt emo, doar ca el sa ma remarce.
Si asta i-am spus prietenului meu si acum o sa-i spuna baiatului pe care il plac.
Nu stiu ce sa fac! Daca ii spune sunt terminata.
Ce ar trebui sa fac?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| Naspa6969 a răspuns:

Pai. iti mai aduci aminte cand l-am alergat pe Tudor in sala de sport sa-i spun ca-l plac? Cred ca a venit momentul sa-i spui ca-l placi doar ca trebuie mai de mult sa-i spui... oricum! Eu mereu il lovesc pe Tudor pentru a ma baga in seama Daca nu te superieste un pic si vina ta ca i-ai spus secretele trebuia sa te gandesti big grin. Sper ca te-am ajutat! Funda?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce ești terminată?
De ce spui toate secretele?
Și dacă îi spune ce?
Pentru ce te-ai făcut emo? Ore se merită?
Îți vezi de treaba ta!
Pa, pa.

| Naspa6969 a răspuns:

AlexConstanta... ea inca nu te cunoaste si poate nu esti tu barbatul potrivit...big grin

| alexConstanta a răspuns:

Daca te place trebuie sa te placa in felul tau daca nu, sunt milioane de baieti pe lume oh go on chiar si eu sunt unul

| sofia_8041 a răspuns:

Pai in primul rand renunta la faza cu emo. Daca un baiat te place, te place pentru ceea ce esti, pentru ceea ce reprezinti nu prentru ceea ce pretinzi ca esti. Daca te va placea numai pentru ca esti emo atunci se poate spune ca in realiatate nu te place pe tine ci pe o fata pe care prezinti ca esti tu dar care in tealitate nu te reprezinta. Tine minte ca o persoana care ne iubeste cu adevarat nu va pretinde niciodata sa ne schimbam.
In ceea ce il priveste pe prietenul tau sunt sigura ca poti vorbi cu el si va puteti impaca.Eu nu stiu exact de ce v-ati certat dar nimic nu este ireversibil. Cere-ti scuze daca tu i-ai gresit cu ceva si daca ti-a gresit el vorbeste cu el si spune-i ca te doare atitudinea lui, ca tu la el ca la un prieten si ca ai nevoie sa-ti fie aproape mereu.Cu asta il vei face sigur sa cedeze... apeleaza la sentimentele lui.In nici un caz sa nu-i spui ca ti frica sa nu-i spuna la baiatul pe care-l palci ca il palci pentru ca va crede ca numai din acest motiv vrei sa fiti prieteni.
In ceea ce priveste baiatul pe care-l placi eu nu zic sa-i zici neaparat in fata ca il placi ci sa-i arati prin fapte. Dar nu prefacandu-te ca esti ceva ce nu esti ci fiind mereu cat mai aproape de el.Incerca sa-i distragi atentia in alte moduri. Daca tu te-ai prefacut emo pentru a-i atrage atentia cred ca din chestia asta rezulta ca si el e putin emo sau cel putin are tendinte. Daca e asa incerca sa fi mereu cat mai aproape de el si sa-l sprijini moral, fa-i complimente, incurajeaza-l si spune-i mereu cat e de grozav. cei care au tendinte emo au nevoie de cineva care sa fie alaturi de ei si sa-i sustina in tot ceea ce fac ...au nevoie sa vada ca este cineva acolo pentru ei.Si pentru el acel cineva vei fi tu si poti fi sigura ca intr-un final va ajunge sa te placa chiar daca nu inca nu te-a observat.
Te pup si multa bafta!

| buubuletsss a răspuns:

Pai. renunta la EMO in primul rand, e clar ca nu te caracterizeaza si as fi tare curioasa sa vad ce fel de emo esti tu. ca se observa clar ca esti copil, revin-o la copilul acela normal, te va remarca mult mai mult atunci acum probabil te vede ca pe o ciudata. iar asta in timp iti va face rau. Ci daca ii spune iti face o favoare, poate si lui ii place de tine si nu are curajul sa-ti spuna.asa baiatul acela va face si in special tie o favoare spunandu-i.Cine stie. poate se leaga ceva intre voi. Dar sincer acum, renunta la chestia cu emo, a expirat zau big grin mai de graba te-ar observa un baiat daca ai fi tu insuti decat o "alta" (sper sa intelegi) Funda?batting eyelashes

| April27 a răspuns:

Nu prea ai ce face incearca sa te impaci cu colegul cu care te-ai certat ca eu am avut o prietena si i-am zis toate secretele doar ca na zis la nimeni. incearca sa te impaci cu...

Bafta!

| Madalichka a răspuns:

Of. Te cred ca iti place mult acel baiat, dar cred ca ai gresit prefacandu-te emo.
Uita-te in sufletul tau, da-ti seama cum esti tu de fapt si scoate in evidenta ce e mai bun din tine. Dintre 20 de fete emo, pe tine te va vedea ca fiind speciala, deci ai avea mai mari sanse la el.
Fii tu insati!

| medyth a răspuns:

Si l MINE A FOST LA FEL DAR EU NUS EMO STAI LINISTITA TE VEI IMPaca cu el ca nu te poate trada asa a fost si la mine dar a doua zi ne-am impacat la loc lasa totul sa fie de la sine bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii ceri scuze si sa ii zici ca nu o sa mai faci nici-o data asa ceva

| DeepInDarkness a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa te impaci neaparat cu prietenul tau si sa te rogi de el sa nu-i spuna nimic acelui baiat pentru ca, cu atat mai mult el va vrea sa-ti dezvaluie secretele! si eu am un coleg care a fost si colegul meu de banca si el este foarte enervent si ii mai zic pros, fraier si nah cand ma enerveaza si tot zice ca ii zice lu' dirigu' ca l-am facut nu mai stiu eu cum si blah blah blah sar eu nu-l bag in seama si chiar nu-i zice(si chiar daca i-ar zice nu as avea de cine sa ma sperii:big grin)si el este inca ca si un copil de clasa a treia... sper ca ai inteles...si sper ca te-am ajutat. a daaa si chiar daca i-ar spune respectivului ca-l placi nu ai ce face. va trebui sa nu te rusinezi pentru ca este un adevar si poate isi va recunoaste si el sentimentele(daca simte acelasi lucru)si te sfatuiesc sa renunti la "statutul" de fata Emobig grin

| Dubbs a răspuns:

Ar trebui sa te impaci cu el si el nu va spune cu siguranta.
dar daca el va apuca sa-i spuna, tu poti sa spui secretele lui si asa veti fii egali.

| ஐAdeஐ a răspuns:

Vb cu prietenul tau cu care te-ai certat si incearca sa va impacati...si eu m-am certat cu un baiat cu care ma integeam ffff bine si jtia cateva secrete dar nu i-a sp nimanui pentru ca eram prieteni chiar daca ne-am mai certat
vb cu el si incerka sa va impacati si in legatura cu secretele daca va intelegeti fffff bine nu cred ca ii va sp secretele tale baiatului de care ii plc...
Sper ca te-am putut ajutakiss
fundita?puppy dog eyes

| cOPPY a răspuns:

Http://www.taaz.com/
http://fotoflexer.com/
http://www.picnik.com/
PhotoScape
PhotoBrush
Sper ca te-am asHttp://www.taaz.com/
http://fotoflexer.com/
http://www.picnik.com/
PhotoScape
PhotoBrush
Sper ca te-am as

| parky23 a răspuns:

Parerea mea e ca daca e prieten asa de bun cum zici ca e nu-i va spune. Si daca-i va spune. nu fi trista si necajita ca doar suntem oameni si toti avem sentimente. [am citit o carte despre baieti si zicea ca pana si baietii care se dau mari si tari pe langa fete. pana si ei, de fapt chestia atsta i logica dar zic, au sentimente si sunt sensibili. in legatura cu asta.cat de putin. si cine stie. poate ca si lui i place de tine un pic. asa pe ascuns. si cu ocazia asta. va afla. si poate se va apropia de tine. mai mult. stiind ca sentimentul e reciproc. si poate tongue reuseste cevabig grinwinking. si totusi. toate povestile de dragoste se termina cu Happy End. deci nu are cum sa iasa rau. ceva, ceva trebuie sa fie bine sau bun. si daca cumva te ia peste picior.si nu`i place de tine, arata ca nu`ti pasa. lasa`l sa creada ce vrea. ca doar nu e ultimul baiat de pe planeta. happy.
Sper doar ca te-am ajutat!big hug :*

| vicky_3421 a răspuns:

In primul rand nu ar fi trebuit sa-i spui nimanui secretele tale deoarece sunt secrete, si acelea raman pentru tine, deci sa revenim: spune-i in fata ca-l iubesti si termina cu frica ca doar nu e sfarsitul pamantului