| xT30x a întrebat:

Am o problema: Imi place de o fata dar sunt prea timid sa ii spun, am fost la aceeasi scoala dar am fost foarte buni prieteni inainte, eu m-am mutat si nu i-am spus. Nu am mai vorbit cu ea de vreo 2 ani. Va rog sa ma ajutati!

14 răspunsuri:
| ka2 a răspuns:

Cred ca trebuiesa o anunti, sa stie ce simti. Altfel o sa regreti toata viata. In plus, e posibil sa ai o surpriza placutawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai vorbit cu ea in ultimii 2 ani, de unde stii ca-ti place, doar pentru ca ti-ai adus aminte acum de ea?

| Florentina9210 a răspuns:

Cu timiditatea nu faci nimic. Caut-o pe net, da-i mesaj si spune-i tot ce simti, hai ca nu e greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Buna, stiu ca n-am mai vorbit de vreo 2 ani dar sa stii ca mie imi place de tine. " Wtf?! Trebuie sa vorbesti din nou cu ea, sa va apropiati, sa petreceti timp impreuna si dupa daca merge de o relatie sa va fie de bine.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut incearca sa iei legatura cu ea iar dupa un timp in care vorbesti cu ea si apoi spune-i ce-ia ce simti posibil sa regreti toata viata daca nu o faci

| Nomoreregretstb a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si fa un sacrificiu, o sa merite :3

| Nomoreregretstb a răspuns:

Incearca sa vorbesti din nou cu ea, apoi cand esti pregatit spune-i ce simti

| Lindoro a răspuns:

Daca fata te placea cu adevarat nu statea atata timp fara sa faca nimic.

| Bella_Izy_1996 a răspuns:

Incearca sa o cauti! Dar si tu dupa doi ani ti-ai adus aminte de ea!?!

| POOLY a răspuns:

Sti,daca tu o cunosti bine pe fata asta si sti ca e ceea ce tu cauti,ar trebui cu siguranta sa ancerci sa te reanprietenesti cu ea,daca esti hotarat si sti ca pe ea o vrei atunci nu ai cum sa dai gresi,cum ti-am spus daca o cunosti si sti ce fel de persoana este sigur te va antelege,tinand cont de faptul ca esti timid si nu pre poti sa vorbesti cu ea ancarca sa o bagi an seama pe Facebook,antreabo ce mai face ce a mai facut an tot timpul asta de cand nu v-ati mai vazut, ancearca sa faci rost de nr.ei de telefon, sau daca aveti vreun prieten comun transmitei ceva prin intermediul lui poate fi chiar de folos, nu o sa reusesti daca nu faci nimic trebuie doar sa te anbitionezi un pic, ia gandeste-te ti-ar conveni daca ai vedeaua cu alt baiat cand sti ca putea sa fie a ta. ancearca nu ai nimic de pierdut!

| Denisa13nic a răspuns:

Spune-i pe Facebook (daca aveti), sau printr.un mesaj...e mult mai usor decat sa vorbesti cu ea fata'n fata! Si daca nu te place. vreau sa stii ca mai sunt fete pe Pămînt, nu doar ea!;-p

| Chipm a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa te reimprietenesti cu ea si dupa sa-i spui, pentru ca daca ii zici brusc dupa 2 ani de cand nu v-ati mai vazut nu cred ca raspunsul o sa fie unul prea pozitiv.

| Adelalupo12345 a răspuns:

E simplu in primul rand cere-i scuze ca ai fost un nesimtit si in al doilea rand fa-ti curaj si spune-i ce simti sigur va intelege. PS (nu uita unele fete pot fi neîntelegatoare dar altele da) si nu fi atat de timid pentru ca fetelor le place baietii curajosi si puternici atunci cand vor ceva optin acel lucru.

| RAZOR654 a răspuns:

SI EU AM FOST INTRO SITUATIE ASEMANATOARE.MAI BINE SPUNEI CE SIMTI ALTFEL VEI REGRETA SI VEI PLANGE CATEVA SAPTAMANI. MAI BINE SPUNEI.