| usboy a întrebat:

Am si eu o problema.Imi place de o fata din scoala mea si suntem destul de buni prieteni, parintii sunt prieteni, ma rog...dar pana acum noi am vorbit doar prin mesaje, mess chestii din astea, si cel putin eu, sunt cam timid sa vorbesc cu fetele face 2 facesadcum rezolv?

7 răspunsuri:
| Fizy93 a răspuns:

Sa arunci rusinea la o parte si sa intri in vorba cu ea si sa afli daca ii place sau nu de tine, daca ii place e floare la urechewinking

| Solanoo a răspuns:

Vorbeste cu ea n-are de ce sa-ti fie rusinewinking Intreab-o daca vrea sa face-ti schimb de idiuri happy n-ai ce pierde. Spune-i putin cate putin ca o placi si ce lucru vorbeste mai bine decat faptelewinking, vezi daca este reciproc asta este cel mai important lucru! Sa nu uiti asta! :X Daca nu sunteti unul pentru altul n-ai ce face :d in timp vei gasi tu pe cea care ti de potriveste :p. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| ItsMaxi a răspuns:

Nu e chiar asa de greu;) mai intai de toate invit'o undeva, de preferinta la o inghetata iar in timp ce va plimbati pe undeva ii zici ''uite vreau sa invit o fata care'mi place foarte mult undeva este foarte de treaba dar nu stiu exact daca si ea ma place '' si desigur sigur o sa-ti dea cateva sfaturi vorba aia ''fiecare om are 5 degete la o mana dar totusi nu seamana toate la fel '' :D vreau sa spun ca fiecare fata vrea sa fie vrajita de un baiat in alt fel si revenim dupa aceasta scurta plimbare peste 2 zile daca e ii lasi un mesaj pe mess si ii spui ca ai nevoie neaparat de ea undeva ---> acel undeva e in apropierea unei terase in aer liber;) si desigur te duci la ea acasa si cand e sa iasa repede ii pui mainile la ochi apropo sa te imbraci mai sic :x :x asa si dupa o duci acolo si ii spui sa se uite la ''biletul care va fi pe masa '' si desigur care va scrie acolo cv de genu de mult timp astept aceasta clipa minunata in care iti voi spune ca te iubesc enorm zambetul tau ma binedispune mereu, poate ai pe altcineva dar chiar si asa am obosit sa ma ascund de tine te iubesc '' :x iar dupa ii dai un trandafir si daca ee te pui in genunchi si ii spui : vrei sa fi iubita meaa owwww va fi surprisa crede-ma;) mult norocc aamice >:d< sper ca te'am ajutat si apropo indiferent de raspuns undeva acolo e o fata care tte asteapta;)

| Mell1321 a răspuns:

Fa-ti curaj, gaseste un subiect de discutie si du-te la ea si vorbeste cu ea, ca nu te mananca, stai linistittongue

| litlle a răspuns:

Cand vezi ca toata lumea iti zice sa iti faci curaj parca zici ca este imposibil.Dar nu te da batut din prima, pana nici nu ai incercat. Daca cu adevarat tii la ea, incearca sa vorbesti cu ea, nu-ti fie rusine! Si eu sunt o fata timida, deci te inteleg.Bafta!

| SoNNy96 a răspuns:

Cel mai bine e sa incerci sa iti faci curaj, sa incerci sa fii tu insuti pentru ca s-ar putea sa ai un pic de noroc... daca esti timid si stii sa profiti de asta o sa ai mare norocwinking

| pauciok a răspuns:

Nu are nimic fata nu musca! invatate experimenteaza daca nu o faci de azi cand ai s-o faci la 30 ani? ne invatam din greseli nu? gandeste-te ca sunt oameni care nu au o astfel de posibilitate, iar la tine ea sta pe palma bafta, si nu-ti amagi interiorul tau!