| LeoN123 a întrebat:

Am o problema mai complicata. Am o prietena foarte draguta dar e si timida iar cand ii zic daca vrea sa ne vedem undeva sa vorbim ea nu vrea... mereu spune ca nu avem ce vorbii sau ca ne vad ceilalti (ei nu ii place sa se afle). Deci ma puteti ajuta cu ceva sfaturi? multumesc

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Si eu am avut un prieten care tot asa facea, cica nu trebuie sa ne vada lumea.Mi-am dat apoi seama ca ii era rusine cu mine si ca era cu mine ''la misto''! Daca te iubeste si chiar tine la tine, nu-i e rusine sa se vada cu tine sau sa mai ales sa-ti zica ''n-avem ce vorbii''.
Eu zic sa o mai lasi putin, daca vrei discuta cu ea apoi zic sa o lasi in pace! Ori e neexperimentata ca n-a mai avut prieten niciodata, ori isi bate joc de tine!
Bafta!winking
funda puppy dog eyes?

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu inteleg. Cum e prietena ta daca nu vrea sa va intalniti? Cum comunicati? Prin biletele, pe net?

| William a răspuns:

Frate daca eram in locul tau la primul refuz o lasam si cautam alta.

| zurick a răspuns:

Daca ii este rusine cu tine cum poate relatia asta sa fie binefacatoare?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Vorbeste cu ea si explica-i la modul cel mai serios ca se comporta copilareste, nu trebuie sa-i fie teama. Daca nu este pregatita pentru o relatie serioasa las-o in pace.

| IustinDiac a răspuns:

In afara de ea mai sunt cateva miliarde de femei si tu ti-ai gasit sa te ei de una neexperimentata. Ok, daca insisti poti apela la ea ca hobby (este necoapta) si la o cunoscatoare ca alternativa. Este sigur faptul ca a pus ochii pe altcineva decat tine dar la care nu are acces insa spera si nu s-ar compromite (ca si cum ar conta).

| AnDrEy55 a răspuns:

Daca chiar te place si te iubeste nu ar trebui sa ii fie rusine cu tine sau poate asa e firea ei, prea timida! Mai las-o si tu ceva timp si incearca sa te intalnesti undeva retras.

| ginoxxx a răspuns:

Pai daca nu aveti ce vorbii nu e prietena ta, sau ea vrea direct fapte, nu vorbe?