| CristiSud a întrebat:

am o problema. parintii mei se cearta mereu fie pe bani fie ca tata bea fie pe tigari si nu stiu ce sa le fac. in fiecare seara se cearta pe faptul ca tata bea iar el ii zice mamei ca ea fumeaza desii fumeaza amandoi cate 1-2 pachete pe zi. tata pleaca dimineata si vin seara si nu zice nimic... nu stiu ce sa mai fac. am incercat sa le zic ca nu-mi place cum se comporta ca ma afecteaza insa au vrut sa ma duca la psiholog ca sunt nebun. am nevoie de mare ajutor.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa le faci. Problema este intre ei doi. O relatie are loc intre doua persoane, nu intre trei. Tu nu ai cum sa ii ajuti, mai ales daca ei nici nu doresc ajutor. Incearca sa ignori aceste certuri intre ei si sa te concentrezi pe ceea ce ai tu de facut.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Du-te la psiholog, poate chiar ai nevoie.

| MskDesign a răspuns:

Roaga-i sa faceti o sedinta de familie la un psiholog.

| ElMaestro a răspuns:

Poate joacă teatru!

| CristiSud explică:

Am incercat insa de la ceva timp fac din ce in ce mai rau si nu vrea sa se desparta fiindca tin foarte mult la amandoi.