| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am o problema grava, am 13 ani si stiu ca varsta asta e foarte dureroasa.Problema e parintii mei,mai mult mama,tata e plecat departe il vad doar in weekend,si mi-e dor de el mereu,dar mama proftita de asta,si ma cearta,injura,blesteama,ma face in toate felurile,ea bea si fumeaza iar uneori e beata si nu mai suport, am vrut si sa ma sinucid, plang de vrea 5 ori pe zi,cand vine tata se coporta bine,ca daca nu tata nu ii mai da bani sa isi ia bautura, dar cel mai tare ma doare ca pleaca cand vrea, sta vreo 3 ore si nici nu imi zice,ce pot sa fac? doare tare, uneori am impresia ca e mama mea vitrega, ce pot sa fac sa ma simt mai bine?

2 răspunsuri:
| Sashavalentine a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i povestesti tatalui tau si sa-i spui sa ii spui sa sune la Protectia Copilului.
P.S: De ce ai zic ca 13 este o varsta dureroasa? Si eu am aproape 13 ani si ii bine laughing.

| Lenuta99 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui tatalui tau sau sa suni la asinstenta sociala