| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Prietena mea de la gradinita nu se cumporta ca o prietena. Uneori imi spune sa iesim afara si dupa ce iesim afara ori ma lasa balta ca nu are chef ori vorbeste urat cu mine si nu stiu ce sa fac! Daca stau cu ea ma simt jignita si daca nu mai sunt prietena ei ma simt rau pentru ca de exemplu daca ne certam la scoala ea dupa aia se comporta ca o diva si ma face de ras (nu ca nu o face si cand suntem prietene) si ma simt ca o bleaga! Va rog ajutati-ma! Este o problema delicata si va rog nu o luati in ras! sad crying

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Chiar nu gasesti o fata care sa-ti fie prietena adevarata, nu mascota cu care iese ea p-afaram, sau bufonul de serviciu? Eu i-as zice cateva sa ma racoresc si-as da-o naibii! In lipasa ei vei afla un sufletel ca tine cu care sa simti ca ce-i prietenia adevarata.Numai bine, ღBeliveInHopeღ!

| Fayree a răspuns:

~ Nu toti iti sunt "prieteni" Uit-o puppy dog eyes. Da-i refresh :*. Fundita? happy.

| 010101012 a răspuns:

Iti zic s-o lasi in pace si sa-ti vezi de treaba ta! Uit-o!

| xxGhost99xx a răspuns:

Acea "Prietena " nu iti e prietena! Eu zic sa lasi balta asemenea JEGURI de 'prieteni ', pana nu o sa te bage in belele mari...

| Mytsaa a răspuns:

Las-o in pace, sa iasa singura o perioada, evit-o, spune-i ca ai treaba, la scoala nu o baga in seama si atunci o sa-si dea seama ca ceva nu e in regula cu ea si se va intoarce la tine sa fiti prietene.

| ღBelieveInHopeღ a răspuns (pentru Mytsaa):

Da dar ea are mai multi prieteni decat mine si nu cred ca daca o ignor o sa se intoarca la mine. sad

| kmidodo a răspuns:

De multe ori intr-o relatie unul domina si celalalt se lasa dominat.Cel mai "slab" pateste ca tine. Prietene ta de fapt nu-ti este prietena.Prietenia inseamna sprijin, intelegere, ajutor, reciprocitate. Te foloseste cand are nevoie de tine apoi te lasa balta. Cauta sa-ti faci o prietena care sa se comporte cu tine asa cum isi doreste sa te comporti si tu cu ea.