| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
Am o problemă si as avea nevoie de ajutorul vostru.
Ma aflu intr-o relație de un an si jumatate cu iubita mea. Problema e ca la un pahar cu niște prieteni, unul din ei avand Tinder, a gasit profilul iubitei mele.
Am intrebat-o despre asta, iar raspunsul pe care mi l-a dat a fost ca nu e profilul ei si ca e facut de alta persoana. Contul a fost dezactivat o perioada, iar recent, am observat tot pe telefonul acelui prieten ca au mai aparut niste poze in plus. Dupa care am intrebat-o din nou, iar raspunsul ei a fost ca nu e contul ei fiindca nu e verificat insa am impresia ca ma minte, mai ales ca de la un timp, nu mai vad atata atentie din partea ei. Stiu ca am trust issues, dar asta datorita din cauza fostei relatii.
Voi cum ați proceda in cazul meu? Ce ati face?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Ce ai zice tu sa o pui sa iti arata totul din telefonul ei? Dar de fata cu tine si in momentul ala, nu sa stai, sa astepti sa nu stiu ce... Si nu, nu e o nedreptate sa-i ceri asta din moment ce situatia asta e atat de ciudata. Iar daca nu-i de acord si incepe sa urle din trambite, ii spui la revedere.
Lasa sa pui suflet, ca te atasezi ca bla-bla. Mai bine sa suferi ca esti om bun si ca dai peste fraiere, decat sa fii bataie de joc.

| Cristian87 a răspuns (pentru Xox0):

Momentan sunt plecat din oras. Dar o voi face cat de curand. Il voi pune pe tovarășul meu sa ii scrie sa se intalneasca fiindca nu il cunoaște, si dupa ce ei se întâlnesc, voi aparea din senin langa ea

| dullcat a răspuns (pentru Cristian87):

Daca nu e prima data cand te minte, nu mai bine rupi relatia in mod direct, decat sa iasa circ asa cum vezi in emisiunile alea tv?

| Cristian87 a răspuns (pentru dullcat):

Nu vreau circ. Tocmai de aceea, voi vorbi cu ea cand voi ajunge acasa. Nu sunt fan al certurilor sau scandalurilor

29 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce ești în relație cu ea? Vezi un viitor comun?

| Cristian87 a răspuns (pentru sadrian46):

Sincer, vedeam. Dar in situatia data, nu stiu ce sa mai zic

| sadrian46 a răspuns (pentru Cristian87):

Eu zic să nu-ți pierzi timpul.

| Cristian87 a răspuns (pentru sadrian46):

Problema mea este ca eu pun foarte mult suflet si ma atasez foarte tare emotional. Eu tot sper sa fie cum zice ea. Si ma gandesc ca am putea repara lucrul asta, dar din moment ce tu esti intr-o relatie si faci lucrul asta, nu am ce sa mai zic. La urma urmei, cine o retine sa nu faca asta si a doua oara. Imi pare foarte rau ca va povestesc durerea mea aici pe forum, insa nu pot vorbi cu nimeni despre asta. Faza e ca m-am inchis foarte tare in mine de cand am vorbit cu ea ultima data despre asta si a inceput pana si ea sa ma intrebe ce e cu mine de la un timp, fiindca ii par foarte schimbat. Mi-am pus inca de la început toata increderea in joc si acum nu o mai pot crede, orice ar zice.

| sadrian46 a răspuns (pentru Cristian87):

Și cât o să mai continui?

| Cristian87 a răspuns (pentru sadrian46):

Astept sa ajung inapoi in oras si sa ne intalnim la o cafea. Nu sunt genul sa fac circ si asa mai departe. Voi vorbi cu ea frumos si ii voi explica tot ceea ce ma apasa. Nu am controlat niciodata telefoanele iubitelor mele, insa de data asta o voi face fiindca personal, cred ca s-a ajuns prea departe. Daca nu ma va lasa sa ma uit, atunci situatia este clara. Voi lasa banii pe masa si voi pleca fara sa spun un cuvant. Cred ca asa este cel mai bine decat sa ma apuc sa ma cert. E vorba de liniștea mea sufletească

| relian a răspuns:

Adica tu gasesti pe iubita pe unde spui, are acolo profil, poze, dar ea neaga laughing e bun si asa rau.
Poate o fi alta din alt univers paralel, de aia nu stie ea nimic.

Ce as face? Asa luao si as bateo cu capu de tinder ala, de telefon si as trimiteo la plimbare.
Nu tu ai probleme ci ea, fata nu prea te place, sta cu tine sa nu stea singura, dar in continuare asteapta pe fat frumos, cand o sa apara, o sa iti dea cu picioru ca si cum nu ai existat.

Dar asta urmeaza sa se intimple in viitor, deci cam la asa ceva trebuie sa te astepti.
Asa ca ori o lasi tu, ori o sa fii lasat.Eu ce as face in locul tau, as incepe si eu sa caut pe alta, ba intentionat as face ceva conturi cum are si ea, sa afle daca se poate, iar de te intreaba a cui e contul, spui si tu ca ea, ca tu habar nu ai, gura nu-ti miroase laughing

Dar as cauta pe bune, nu sa fac asta doar ca asa a facut si ea, asta nu-ti va rezolva tie problemele, adica no va face sa te placa mai mult decat te place acum.

Asa ca poti sa-i spui ca stai cu ea pana apare si al tine una sa te placa asa cum esti tu, sa te placa doar pe tine, nu cu ochi ca margelele peste tot pe net, asa cum procedeaza ea.

| Cristian87 a răspuns (pentru relian):

Tocmai asta am si facut. Mai nou, ma gasesti pe tinder, asa ca hai acolo cu întrebările laughing

Deja i-am spus ca daca pe mine nu ma place asa cum sunt si tot e in cautare, ne despărțim. Nu are rost sa ma mai implic emoțional din moment ce ea face chestiile astea. Oricum in fosta ei relatie, s-a intamplat sa fie ea cea înșelată si oricum am cu ce sa-i dau peste nas.

E moarta după atentie, oricum si implicarea mea de acum va fi 0

| J0B0MAT a răspuns:

Multă lume care vrea răul cuiva poate face conturi false pe orice platformă pe numele și cu pozele acelei persoane.Chiar eu cunosc cazuri.
Faza e că poți merge la poliție, poți lua legătura cu cei de la aplicație, poți da report dacă știi că nu e contul tău. Pune-o să facă astea, iar dacă nu vrea, e clar contul ei.

| Cristian87 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu oricum nu o cred. E contul ei 100%, dar nu imi mai bat capul. Oricum degeaba discut cu ea ca nu intelege nimic

| J0B0MAT a răspuns (pentru Cristian87):

Da, dar să îi zici să dea report e foarte simplu și vezi imediat ce reacție are.Nu ai nimic de pierdut, ba chiar de câștigat dacă va fi prinsă cu minciuna.Iar dacă spune adevărul, o ajuți astfel să scape de un cont fals.

| Cristian87 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cand ii spun cate ceva legat de asta, se ataca imediat. A inceput sa imi spuna ca eu nu pricep, ca am innebunit-o cu contul ala de tinder, ca eu nu inteleg ca profilul ei e verificat. Oricum n-ar fi prima oara cand ma minte. Asa ca nu ma mai mira nimic legat de ea. Daca nu era profilul ei, lua niste masuri si nu se ataca atat, parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Ce crezi ca ar facea un om normal daca ar descoperi că cineva ii folosește pozele pe tinder?

| Cristian87 a răspuns (pentru carevaescu):

Eu sincer as fi mers la politie

| CleanHeart a răspuns:

Iti schimbi iubita

| Standt a răspuns:

Poate fi adevarat ca cineva a facut cont fals. Nu cunosc Tinder. Dar daca si acum sunt poze cu ea, i se vede fata... e clar.
Cum zice @J0B0MAT, dati report contului. De pe telefonul prietenului. Si mai ales, sa-ti arate in telefonul ei ca nu are cont pe Tinder.

| Cristian87 a răspuns (pentru Standt):

In poze i se vede fata. Am dat deja report contului

| Standt a răspuns (pentru Cristian87):

Corect!

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

E clar, te minte cu nerușinare. Trimite-o la mă-sa și spune-i să țină telefonul deschis, că o suni tu mai târziu. Peste vreo 50 de ani. laughing

| Design2021 a răspuns:

II scrii de pe alt cont de tinder si vezi daca este cu adevarat ea sau minte.

| Bărbatbine a răspuns:

Din nisip nu faci mâncare, nici din cu*va fata mare?‍♂️?‍♂️?‍♂️

| anonim_4396 explică (pentru Bărbatbine):

Culmea e ca tot ea vorbește despre inselat, ca ea nu suporta inselatul ca nu ai cum sa inseli un om care te iubeste. Ca gandul ca un om te iubeste, cum poti face asta? (Spusele ei) laughing)

| Nemaiazzz a răspuns:

Las-o gg