| anonim_4396 a întrebat:

Se poate afla identitatea sau locatia unui profli facebook? Am verificat si contul a fost dezactivat sau sters. Am mai auzit cate ceva despre un anumit IP.Se poate sa aflu asa daca contul a fost sters, persoana m-a blocat dar am mesajul? Se poate vedea de unde e trimis? La politie? Lamuriti-ma. Funda si vot.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca utilizator normal de calculator nu ai cum să falii asta.Doar administratorii facceboock pot afla asta dar nu pe bază de IP care poate fi și dinamic(adică se schimbă la fiecare conectare la internet) ci pe baza adresei MAC a pc-ului, adresă furnizată pe baza unui IP de la furnizorul de servicii de internet de la care ai internet.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se vrea se poate, dar in cazuri serioase, nu ca te a injurat unul pe facebook