| Ţîru_Alex_1996 a întrebat:

Am o relatie de aprox. 2 ani cu o fata care este in Romania. Ea are 17 ani iar eu am 20 si sunt in Anglia de cateva luni. Ea mi-a spus ca nu mai poate sta asa, iar eu zilele trecute am primit o oferta de job foarte bun. ( Era vorba ca la inceputul anului viitor sa o iau cu mine aici, iar acum ea vrea sa ma duc inapoi in tara si sa "ne descurcam cum putem" ) Ce ma sfatuiti? Relatie sau Job?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Alege jobul.

| Violleta2022 a răspuns:

Deja i s-a facut greu doar dupa cateva luni de absenta?
Ciudat mod de a intelege situatia disperata care pentru care te-ai dus tocmai in Anglia, la munca, daca domnisoara prefera sa te stie langa fusta ei, chiar daca nu aveti avea ce manca, ca de restul, oricum nu se mai pune problema, ca va dau parintii din pensia lor banuiesc.
Acum, tu ca barbat, esti dispus sa dai cu piciorul la o oferta unica de munca si sa te intorci in tara ca nu mai poate mandra de dorul tau?
Nu va puteti vedea si auzii pe skype, messenger, yahoo sau whats'app? Este simplu si gratis!

Eu una as alege jobul!
Oricum fatutei asteia nu-i pasa de jobul ta, sau de vreo munca, ea te vrea iute acasa ca nu are cine o iubii!

| h3r a răspuns:

Sunteți tineri. Trebuie să-ți asiguri și viitorul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Fete mai sunt destule. Un loc de munca bun rar gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inafara de oua prajite stie sa faca altceva? Stiu eu fete din astea destule care nu gandesc cu capul. Stai acolo ca viata e grea. Daca vii in tara pentru nu stiu ce dragosteala cu amica de 17 ani, o sa afli ca dragostea trece prin stomac. Si cum nu va puteti descurca asa cum zice dansa pentru ca fara un loc de munca stabil nu are dumneaei de unde sa plateasca facturile si nici ce pune pe masa, se vor isca certuri, nemultumiri si relatia se va destrama. Apoi te vei gandi de ce naiba ai plecat din Anglia unde aveai un job bun pentru dansa.Esti mai mare si judeca mai bine.Ea crede ca a ne „descurca cum putem" inseamna sa puna in continuare parintii mancarea pe masa si sa achite ei facturile. Asta-i sfatul meu, tu fa cum crezi.

| IonuţR1995 a răspuns:

Ramai la job, daca intr-adevar te iubeste o sa-ti respecte decizia, si intre timp o poti convinge sa vina la tine, poate chiar la anul' cand face 18 ani si poate iesi din tara fara acordul parintilor. Cum ti s-a mai spus, un job bun nu gasesti in fiecare zi si la orice colt de strada, asigura-ti viitorul, si daca totul e ok asigurati-va viitorul. Succes!

| RagnarokR a răspuns:

Mai, job! Zi-i odata sa invete sa ia bacul si apoi vine la tine. Daca nu accepta, e o egoista si nu are sens ca tu sa dai un sut la un viitor fain.