| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Sunt foarte urat http://imgur.com/3fmM3De si pana acum nu am avut nicio prietena, fata asta e o colega de clasa, credeti ca ii va placea vreunei fete de mine?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Imaginea care oamenii te vad,este care tu ti-o formezi!
Daca esti ingrijit,cu haine spalate, cu parul, unghiile curatate, oamenii se vor uita alfel la tine.
Daca esti elev, tinete-te de carte, eventual apucate-te de un sport pentru ca in general fetele se dau in vant dupa sportivi.Mai ales ca sportul modeleza trupul!
Nu ar strica sa zambesti, pentru ca zambetul destinde fata si atrage oameni, plus ca e si molipsitor! Ai vazut vreodata cand intr-un grup cineva incepe sa rada, toata lumea il urmeaza?
Bineinteles ca vei gasi o fata care sa-i placa de tine.Mai devreme,sau mai tarziu vei gasi si tu pe cineva,esti tanar,ai timp!
PS... Apropo de,, uratenia'' ta (observi, am folosit ghiminele) S-a facut un clasament,, cel mai urat barbat din lume''' Arata dizgratios fara dinti... Ceilalti concurenti s-au suparat, zicand ca prea frumos pentru acel premiu.rolling on the floor
Daca stau bine sa gandesc esti chiar frumusel!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu nu esti urat ma, nu o spun sa te pup in f, o spun ca asa e, faza e ca arati foarte tanar ar fetelor le plac barbati nu copii mtu arati cam de 12, 13 ani sincer nu vad ce sa vrei la varsta asta,faza cum ca esti cum isi creezi imaginea e vrajeala curata,conteaza fata daca o ai simetrica, inaltimea etc daca tu te imaginezi frumos degeaba te imaginezi, fetelor le plac baieti populari, frumosi, inalti, pe carcater nu da nimeni 2 lei, multa bafta, nu zabi mereu ca nu atragi fetele prin zambet

| K0sti a răspuns:

Uite si asta e, dar el incearca, incearca si tu, nu te da batut: http://i.imgur.com/JZ6LfdY.jpg

PS: Cred ca ai prea multe complexe, nu esti Casanova, dar nici urat!

| R0R0 a răspuns:

Da.
De ce nu?
Nu trebuie sa te mai simti complexat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Daca tu nu te vezi frumos, asta nu inseamna ca cineva nu te va crede frumos la un momentdat

| MorganaM a răspuns:

Problema e ca nu trebuie sa mai fi atat de retinut si inchis in tine. tu trebuie sa mergi la fete, nu invers. Trebuie sa ai initiativaa si sa lasi emotiile deoparte.
Si nu, nu esti urat, esti doar speriat de fete. Dar de ce? Si eu sunt fata si nu fac rau nimanui...
ASa ca nu mai fi speriat si inchis in tine/retinut. Relaxeaza-te!

| Nikolaus a răspuns:

Sa mor de inteleg de ce la categoria 'Intrebari fara raspuns' gasesc doar chestii de genul "Sunt foarte urat, n-am prietena, am slabiciuni pentru fetele cu ochelari samd."...

Lasand asta la o parte, am observat instant problema ta... NU ZAMBESTI... Dar nici macar in poza? Macar acolo dar totusi, zambeste tata, ca n-ai de pierdut.
Revenind, mi se pare ca esti un om 'normal'. Ti-ar trebui un surplus de bucurie, sa zambesti mai mult si presupun ca nici nu vorbesti prea mult... Daca-i asa, incearca sa zambesti, du-te la mine in profil si cauta la raspunsurile mele un raspuns la care am raspuns acum cateva minute unuia care se credea hidos. Citeste tot romanul ala pe care i l-am scris acelei persoane si poate te ajuta.
Si ma rog, nici nu mai zic de faptul ca in afara de zambit n-ai incredere in tine din moment ce ai zis ca esti 'urat'. Eu nici nu stau la vorba cu oamenii care nu ma privesc in ochi, n-au incredere in ei insisi (iti dai seama usor dupa modul in care vorbesc si daca se uita la tine) si mint de rup cerul in 2.