| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema bine nu e o problema asa mare dar vreau sa stiu ceva
Iubita mea mi-a spus ca sa nu mai fiu gelos ca pe mine ma iubeste si u o sa ma lase dar faza e ca o data m-a parasit pentru unul care arata mai bine dar s-a comportat urat cu ea si dupa mi-a scris bilet ca îi pare rau ca nu stie ce a fost in capul ei si ca nu a renuntat niciodata la mine si acum primeste mesaje de la multi baieti si de la fosti si da nu prea am incredere... Sa am sau nu?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-o geloasat si tu.
Asa isi va reconsidera prieteniile cu altii, care te deranjeaza.
Daca-ti reproseaza, spune-i ca e "egalitate de drepturi intre sexe", pentru care chiar femeile s-au luptat si se lupta cel mai vehement. happy

| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu sunt de parere ca ti-ai asumat chestia asta din momentul in care ea te-a lasat pentru altcineva si ai iertat-o.
Atat timp cat ea nu raspunde avansurilor, nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji, ci ar trebui sa lucrezi un pic de unde pleaca gelozia ta si anume: increderea in sine.

| adelinbucur a răspuns (pentru Ririru):

Nu raspunde doar vorbeste cu ei asa dar am un coleg de clasa care cica e cel mai bun prieten al ei si il ciupeste de fud ai da palme el face la fel si eu sut gelos si ai zic dar ea zice ca nu e nimic doar sunt pietni foarte buni pe el se aseaza pe mine nu

| danay72 a răspuns:

Ea trebuie sa îți câștige încrederea. E normal sa fi gelos atât timp cât s-a comportat asa. Ea ar trebui sa se schimbe, nu tu. Ideea e sa fie o gelozie echilibrata, sa nu exagerezi. Oricum, iubirea nu este geloasă, ci bună.

| Nemessys a răspuns:

In primul rand gelozia este un lucru normal intr-o relatia. nu vad de ce s-ar supara pe asa ceva.
in al doilea rand, daca s-a intamplat ce s-a intamplat, eu zic ca sunt sanse mari sa se repete. ai grija la ea, nu prea cred eu ca e o fata stabila, mai ales dupa ce a facut. poti sa ai increderea in ea, insa nu suta la suta. cand mai iesiti, daca tot te iubeste atat de mult inseamna ca nu te inseala sau ceva de genu ', deci eu cred ca ar fi normal sa o controlezi in telefon.

apropo, daca iar te paraseste pentru altul' si peste ceva timp, iar vine la tine, te rog, refuz-o. eu zic ca pentru ceea ce s-a intampalt, e suficient o sansa.

| Motisor a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii spui sa face ceva in privinta mesajelor ca te face sa te simti prost si pana la urma daca te iubeste nu trebuie sa iti dea motive de gelozie( nu o ameninta ca o parasesti), iar daca vezi ca nu are nici un pic de remuscare si continua cu mesajele doar paraseste-o fara regrete, fii sigur ca nu te iubeste.

| cumdc a răspuns:

In viata nu trebuie sa ai incredere nici in tine dar in alti parerea mea e sa o parasesti tu pana nu o face ea daca a facut-o o data o va face si a doua si a treia si tot asa sau daca ii zici ca daca te iubeste sa nu mai raspuns la baieti ca esti gelos si daca chiar nu o sa mai raspuns inseamna ca te iubeste

| Bbbbbbbbbgfddd a răspuns:

Pai odată ce te-a lăsat pentru unu care arata mai bine e putin ciudat ca s-a întors la tine, poți sa ai incredere dar nu asa adică daca te iubeste sta cu tine daca nu sta nu te iubeste nu poți obliga pe cineva sa te iubească, cel mai bine e sa discuți cu ea fata in fata si sa o întrebi tot ce nu sti, daca renunta la tine încă odată sau te înseală nu te iubeste, nu poți obliga pe cineva sa te iubeasca

| Cosminprofficial a răspuns:

Asta numai tu poti stii, si eu am avut o astfel de problema... Te-ai putea consulta cu prietenii!

| Cosminprofficial a răspuns:

Prietenii tai ce zic?

| adelinbucur a răspuns (pentru Cosminprofficial):

Nimic dar ea mi-a zis de nu stiu cate ori ca nu o sa ma paraseasca a facut prima data o greseala si a zis ca i-a fost greu fara mine nu mai vrea sa ma piarda si acum i am zis sa nu mai vorbeasca cu aia nu vorbeste decat le raspunde la mesaje bine ca aia nu îi dau cine stie ce mesaje