| dulse a întrebat:

Cum sa fac sa fiu impreuna cu baiatul pe care il plac ( are iubita pe o "prietena" de-a mea ) el ne placea pe amandoua asa ca eu am renuntat la el si acum imi pare rau... dar sunt hotarata sa lupt pentru cred ca ii mai place de mine ( aseara am scris la status il iubesc da prostu' nusi da seama si el ma intrebat pe cine iubesc si i-am zis sa ghiceasca si dupa aia el a spus eu si prima data i-am zis ca nu ca imi place de un prieten de al lui si el mi-a zis ca nu ma crede si i-am zis pana la urma ca pe el il plac ( stiu ca ma place pentru ca e gelos cand alti baieti se dau la mine ) cum as putea sa ii despart?

4 răspunsuri:
| Yukari a răspuns:

Mai complicat...
In primul rand incearca sa-l faci gelos si sa-i spui ca stai cu un baiat si ca te face sa suferi, iar dupa aia sa ii spui ca te-ai despartit de acel baiat.
In al doilea rand ai putea sa te dai la el mai mult.
In al treilea rand ai putea sa te dai la baietii care se dau la tine de fata cu el ca sa fie gelos.
Cred ca a treia varianta este cea mai potrivita.
Succes:*!

| danielcretu1980 a răspuns:

De ce sa ii desparti daca tu ai renuntat la el?

nu e chiar un comportament corect si nici inteligent.
cauta altul. Cred ca mai sunt happy.
dupa usurinta de a face si desface relatii poti trece la urmatorul fara probleme.

| dulse explică (pentru danielcretu1980):

Am renuntat ca o proasta crezand ca ea este prietena mea si eu acum sufar asa ca vreau sa sufere si ea ( poate ca o sa ziceti ca sunt egoista dar sti cum se spune in dragoste si in razboi totul e permis ) o prietena buna nu sar fi dat la baiatul pe care eu il plac si ea exact asta a facut

| danielcretu1980 a răspuns (pentru dulse):

Cred ca te complici inutil. nu merita. nici ea, nici el.
dupa ce il furi, ce fel de relatie vei avea cu el... eu zic ca nu prea buna.
si daca se lasa furat de la o fata la alta, ce sanse ai sa il pastrezi?

lasa-i si cauta-ti alti prieteni. adevarati.