| AndreiAlinu1992 a întrebat:

aș dori sa plec se acasa din cauza parintilor! Ce ar trebui sa iau cu mine?

Răspuns Câştigător
| tacitacitaci a răspuns:

Haine, mancare, bani, orice te poate ajuta sa faci bani. De recomandat sa-ti gasesti inainte sa pleci de acasa o sursa cat de cat stabila de venit. Apoi sa cauti locuri de chirie ieftine. Dupa asta, foloseste-ti banii sa investesti in tine si educatia ta, pentru a face mai multi bani. Totusi, e mai usor sa stai la parinti sa te intretina ei si sa-ti plateasca si educatia. Intr-adevar, e posibil sa-ti fie mai greu cu practica, dar te va ajuta

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Stai acasa daca vrei sa nu te pierzi in lumea betivilor, drogatilor, bolnavilor de SIDA, etc. Cand vei fi major vei avea posibilitatea s-o faci lucrand undeva.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti minor nu poti pleca de acasa, pentru ca parintii vor anunta Politia si te vor aduce inapoi. In caz de refuz sa stai cu parintii, te pot pune intr-un Camin de Copii, pana la varsta majoratului, adica 18 ani.

| vocea a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci asta fiindca printre straini este mult mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un dex roman, dar daca vrei si in strainatate ia si dex englez.

| nugasescusernameliber a răspuns:

18 ani

| Lovemydoggy a răspuns:

Stai mai bine acasa, e mult mai bine asa.