| qwertpro a întrebat:

Salut TPU,as vrea mult o parere de la voi legata de o situatie.Ei bine cu vreun an in urma eu cu un prieten cu care rupsem legatura ne-am impacat si acum suntem prieteni foarte buni,dar ideea e ca el cunoaste o fata care-i este doar prietena, nimic mai mult si asta stiu sigur si m-am imprietenit si eu cu ea, dar ea are un caracter foarte greu.Cand e nervoasa mereu isi varsa nervii pe altii, se comporta de parca toti ii sunt vinovati, in special cu mine si prietenul meu caci cu noi se comporta cel mai ciudat si urat dintre toti.De multe ori cand avem nevoie de ea poate sa nu raspunda la telefon si sa recunoasca ca intentionat nu a raspuns.Cateodata face niste glume foarte prostesti, dar daca faci glume pe seama ei se supara.Din cate am inteles si-a facut un prieten de care-i place si din acea zi cu noi nici nu mai vine acasa caci mergeam pana acum impreuna, la pauza daca ne vede vine si ne da doar salut si pleaca, desi inainte mereu statea si mai vorbea cu noi.Nici nu ne mai scrie, adica practic a uitat de noi de cand a aparut acel prieten al ei.Eu cu prietenul meu am hotarat sa ne comportam asa ca ea si sa o ignoram.Ea vazand ca ceva nu e in regula se comporta asa frumos de parca nu s-a intamplat nimic si prietenul meu s-a inmuiat si se comporta si el frumos, ba chiar a invitat-o intr-o plimbare la care ne-am inteles doar noi 2 sa plecam, adica practic gata a uitat de tot ce a fost.Noi ne-am inteles ca asta nu i-o mai iertam asa, dar el se pare ca gata a uitat de cat de urat s-a simtit din cauza ei.Si asa zisa prietena a pus un story pe Instagram in care a scris o lista a celor mai buni prieteni, dar eu si cu prietenul meu nu eram printre ei si el stie asta...Ce ati face voi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu m-as framanta pentru o zapacita ca ea, pana ce nu-i vin mintile la loc.
Pana atunci as saluta-u si as vorbi din cand in cand, dar n-as face program comun cu ea.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca prietenul tau o place mai mult decat prieteneste dar nu vrea sa recunosca. Nu o baga tu in seama prea mult, daca el vrea sa comunice cu ea pe tine nu trebuie sa te afecteze adica incearca sa nu te intereseze de ea si eventual poti sa i dai replica daca ea mai sare calul. Cat despre plimbare nu ti face griji, poate nu mai vine

Răspuns utilizator avertizat