| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu intrebare si nu stiu cum sa ma comport cu o fata dupa ce s-a intamplat saptamana asta. Ea pretindea ca suntem "bff" doar pentru ca are iubit, dar saptamana asta nici nu cred ca l-a vazut la scoala, acel baiat fiind in clasa diferita fata de noi 2, preferand sa stea cu mine in clasa, ma imbratiseaza, imi face multe complimente, mi-a si spus ca ma iubeste! Joi, azi fiind sambata mi-a spus ca nu prea il mai place pe prietenul ei, pentru ca se comporta urat cu ea. Si am uitat sa mentionez ca mie aceasta fata imi place foarte mult! Dupa ce mi-a povestit asta, vineri dupa scoala am iesit undeva doar noi doi, si la final am incercat sa o sarut la care ea mi-a spus ca vrea sa fim doar prieteni si mi-a bagat faza ca are prieten in fata, dupa ce mi-a spus toate alea. I-am insirat tot ce a facut ca eu sa imi dau seama ca pe mine ma place, si a spus ca si-a dat seama ca are de pierdut daca se desparte de prietenul ei. O alta prietena de a ei mi-a povestit ca ea ma place, dar nu vrea sa stricam prietenia, deci se duce la prietenul ei, pentru ca altfel, ne-ar pierde pe amandoi. Ce e de facut? Sa ii pot explica ca nu e nimic de pierdut in a fi impreuna? Cum sa ma comport? Eu i-am spus ca daca vrea sa fim doar prieteni o lasam mai moale cu totul.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic s-o ignori mai ales daca o placi fiindca asta e genul de fata care se joaca cu sentimentele tale si te invarte cum are chef.