| mat31new a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi pentru ca sunt intr-o situatie cam ciudata.
Cu ceva timp in urma am intalnit o fata pe strada si am salutat-o. Dupa o saptamana eram cu un prieten, am trecut pe unde statea fata aceea, si am intrebat cum o cheama dar nu am stat de vorba cu ea. Dupa ce am intrebat cum o cheama mi-am continuat drumul cu prietenul meu si o prietena de-a fetei a strigat ca fata aceea ma iubeste, dar am inteles ca a zis in gluma... Ei, dupa cateva zile am trecut din nou pe la ea si am facut tampenia mare sa-i zic: "ce faci iubire", Ea s-a uitat urat la mine si n-a mai vrut sa vorbeasca cu mine. M-am mai intalnit odata cu ea, nici nu s-a uitat la mine, si de atunci n-am mai vazut-o pe strada. Am un prieten pe strada unde sta fata asta si de fiecare data cand ma duc la el, trec pe la ea dar nu o gasesc. Am incercat sa vorbesc cu ea pe facebook dar ma ignora (nu suntem prieteni pentru ca nu ne cunoastem dar le cunosc pe doua prietene de ale ei).

Ce as putea face ca ea sa vorbeasca cu mine si sa nu ma mai ignore?

Va rog sa ma ajutati happy

5 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Poate fata te place si s-a rusinat si na'... Chestia e ca te duci la ea, si ii spui ca iti pare rau, a fost o gluma. Nu conteaza ca ai facut-o acum o luna, un an, doi. Iti ceri scuze si gata. Sper sa iasa cu scantei (de bine). Pupic.

| Danysan a răspuns:

Daca nu o vezi pe strada ca sa o abordezi personal-Poti sa-i lasi un mesaj pe Facebook -in care sa-i explici ca a fost o simpla gluma si ca pentru tine conteaza sa fiti prieteni sau macar -sa-ti spuna ca nu e sup pe tine -daca asta o sa te faca sa te simti mai bine -Succesx.

| mat31new explică (pentru Danysan):

Faza e ca... gluma a fost acum o luna si nu stiu daca se mai potriveste scuza.

| h3r a răspuns (pentru mat31new):

Poate așteaptă scuze... lasă-i pe facebook ca mesaj!
Încearcă să dai de ea! Dacă vede că totuși ai bun simț o să accepte să vorbească cu tine. Dacă nu...nu să fie, nu-i capăt de lume!
Vorbește cu ea!

| eros21 a răspuns:

Probabil nu i-a placut felul cum ai abordat'o, lasa-i un mesaj pe facebook in care iti ceri scuze pentru felul cum i-ai vorbit si ca ai vrea sa te revansezi prin a invita'o la un film, cafea, o plimbare sa va cunoasteti mai bine, spune-i ca o gasesti interesanta, ca indiferenta cu care te-a tratat atata timp te-a pus pe jar, iti vei gasi tu cuvintele necesare pe moment, good luck. sper ca ti-au fost de folos ideile mele.