| lOvEbwN a întrebat:

Ce grad de rudenie este acesta - eu cu o fata de exemplu, avem acelasi unchi...suntem veri sau cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunteţi verişori de gradul 2 prin alianţă.
Te pup!

12 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Daca parintii vostri sunt frati/surori atunci sunteti verisori. De exemplu, eu am un unchi care este sotul matusii mele ( sora mamei), dar acest unchi are o nepoata care este fata fratelui sau.Eu cu acea fata nu ma nici un grad de rudenie.Inseamna ca nici tu nu ai!

| lOvEbwN explică (pentru dany3la):

Nu, nu sunt frati sau surori...

| dany3la a răspuns (pentru lOvEbwN):

Atunci nu ai niciun grad de rudenie!

| andru10best a răspuns:

Sunteti verisori daca aveti tati diferiti sau mame diferite. Frati daca aveti acelasi tata si aceeasi mama.

| DiannaDia a răspuns:

Sunteti veri de gradul 2 happy

| SimpleGirl408 a răspuns:

Daca sunt frati, voi sunteti verisoare de mamele intre ele sau tatii intre ei, sau mama ta si tatal ei sau invers gradul 1
Daca mamele intre ele sau tatii intre ei, sau mama ta si tatal ei sau invers sunt veri de 1, voi sunteti verisoare de gradul2.

| AndreiAs02 a răspuns:

Ori sunteti veri, ori frati. Funda?

| SuperChocoCherry a răspuns:

Daca nu sunt frati ati putea fi veri prin alianta, nu de sange.

| Mihaaaa a răspuns:

Da sunteti veri cam de gradul 2 sau 3. pana la gradul 7 se recunosc veri sau rudele. FUNDA?:*

| Tudor_Plop_George_Tudor_1997 a răspuns:

Poate e o farsa de 1 Aprilie! Ai grija...Nu exista acest grad de rudenie.Este doar o minciuna de 1 Aprilie.Deci nu iti fa griji! Plz funda.

| geissler a răspuns:

Sunteti veri de gradul doi prin alianta