| Sndusbwj a întrebat:

cred ca in ultimul timp sunt cam in plus in familia mea, ei spun ca fac numai probleme dar nu e advearat, nu ma mai apreciaza. simt ca vreau sa mor. chiar de multe ori m-am gandit la asta dar nu am avut curaj. sunt o fire foarte timida si urasc lucrul acesta si cred ca din cauza parintilor sunt asa pentru ca nu ma lasa sa vorbesc nici cu vedete. ei cred ca vedetele alea nu sunt adevarate si ca eu vreau sa fac prostii(stiti la ce ma refer). nu ma lasa sa vorbesc cu mine, totusi am mai crescut dar ei ma considera inca fetita lor dar eu vreau intr-un fel si un pic de independenta. ce-ar trebui sa fac ca sa fie familia multumita de mine?

7 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Vei fi intotdeauna fetita lor cea mica, chiar si atunci cand vei creste mare, mare happy
Ei incearca doar sa te apere si sa te protejeze! Asa sunt parintii!
Nu face o tragedie din asta, mai tarziu le vei multumi!

| AtateaConditii a răspuns:

Cum sa vorbesti cu vedetele? vrei sa spui copii mai fitosi de liceu? Trebuie sa faci anumite lucruri singura ca sa poti sa prinzi incredere. De exemplu mergi singura in oras sa iti rezolvi probleme: la doctor, la acte pentru scoala etc. La supermarket singura. Iesi cu prietenii pe afara. Parintii care zic ca au copii problema desi nu e asa grav habar nu au ce noroc au ca nu au pe copiii aia care isi injura parintii, iar parintii acelor copii au o suferinta in inima neputinciosi fiind. Stii ce nasol e sa cresti un copil, sa ii daruiesti totul si cand este mare sanu te respecte?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. În viaţă apar câteodată şi situaţii neplăcute, dar asta nu înseamnă că viaţa nu e frumoasă. Ar fi o nebunie să te sinucizi, deoarece nu scapi doar de probleme ci pierzi şi darul minunat al vieţii. Cel mai bine ar fi să încerci să rezolvi problemele ce le ai în familie şi să încerci să te bucuri de viaţa. Sper mult că vei face aşa. Cele bune!

| HouseHouse a răspuns:

Daca prin vedete te referi la persoane populare imi bag cv... in el raspuns si chiar acum merg sa ma arunc de la parter.

| Unstopable a răspuns:

Sinucide-te

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ei si sa le explici ca esti responsabile si nu mai esti un copil mic. Spune-le ca ai si tu nevoie de putin mai multa libertate. Succes! Si sa nu iti mai doresti niciodata sa mori!

| DaBest a răspuns:

Wowowowowow...stai un pic. Hai sa analizam. vrei sa mori? wtf!? niciodata sa nu iti doresti asta..adik pnm pun pariu ca esti tanara, ai o viata intreaga inainte, mai mult ca sigur esti si frumoasa.Nu te apreciaza familia? nu o aprecia nici tu pe ea, iar din moment ce tu app ca nici macar nu o sa mai ii bagi in seama, ei isi vor da seama intr-un final ca au facut o greseala.Crede-ma o sa mearga.Nu prea am inteles faza cu vedetele thinking cunosti vedete cumva? Daca da de unde? Esti sigura ca chiar sunt ceea ce pretind a fi? Sa vorbesti cu tine,recunosc ca nu prea e sanatos,crede-ma si eu faceam asta mai demult,atat de des, incat eram cidatul clasei, de unde si porecla "fantoma" laughingIncearca sa iesi afara, sa te distrez, sa iti traiesti copilaria acum cand inca o mai ai, caci au sa vina vremuri cand o sa tanjesti dupa ea. Chiar mi-ar placea sa te cunosc, pentru ca vad ca esti o fire mai complicata si chiar imi place sa dau sfaturi. Sper sa iti fii fost de ajutor happy. Paa! >big grin