| anonim_4396 a întrebat:

e ziua lui maicamea si nu stiu ce sa ii iau, ii plac foarte mult florile si are destul de multe, si m-am gandit sa-i iau un bonsai, dar nu stiu prea multe informatii despre aceasta planta, e sensibila? Daca nu ce alta planta sa-i iau?

6 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

Normal ar fi să alegi ceva ce nu are, dar cel mai frumos cadou și dovada că o iubești ar fi nu cu o ocazie anumită, cînd de fapt se așteaptă să primească ceva, ci într-o zi obișnuită. Cu bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Mai bine i-ai lua o orhidee.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Bonsai
Te pup!

| kdenisa a răspuns:

Pai poti sa iii cumperi o cala.

| Velea_Arabela_1984 a răspuns:

Tot ce pot face este sa-ti dau un link care iti spune despre bonsai ca sa stii si tu:http://www.gradinamea.ro/Tot_despre_bonsai_4822_543_1.html
Sper sa te ajute sau poti sai daruiesti Zambile. :)

| viperavipera14 a răspuns:

Pai ai putea sa ii cumperi o orhidee sunt flori minunate si nu sunt asa sensibile :* funta

| Andrei_Oprisan_1996 a răspuns:

Bonsai e un mic copacel japonez care poate fii crescut in ghiveci(cred ca stiai), dar trebuie sa fie foarte ingrijita sa tai frunzele foarte des, dar nu stiu ce planta sa ii iei.