| Phoenix35 a întrebat:

Eu am 11 ani,sunt din Caracal,si imi place de o fata din clasa, dar si ei de mine.Ne placem din a |||-a si acum suntem in a V-a.Ne placem foarte mult, avem si momente "romantice" dar e o fata care sta intre noi! Dar noi suntem prieteni! Ce credeti ca trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Daniela007 a răspuns:

Daca ea stie ca o placi, Si ea te place, De ce nu sunteti impreuna? Asa ati evita toate obstacolele happy

| Phoenix35 explică (pentru Daniela007):

Nu e chiar asa de usor!

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un cuplu are intotdeauna si cativa prieteni comuni, dar carora nu trebuie permis sa se amestece prea mult.

| xDariuss a răspuns:

Salut!
Intre voi este doar atractie sexuala, nu iubire!
Sa stii ca daca fata aceea care sta intre voi e chiar enervanta, o poti scoate la un suc in oras sau la o plimbare prin parc si sa vorbiti acolo mai pe larg despre voi.
Si fii atent la mine!
Cand o inviti in oras, nu o fa de genul " stii daca ai vrea si ai putea intr-o zi, oricare vrei tu, sa iesim in oras, oriunde vrei, la orice ora..."
NU! NU! NU!
Cand o inviti, ii spui direct unde si la ce ora sa va intalniti!
O suni si ii spui:
" Buna, maine te scot in oras, ne vedem in locul X la ora X. Ok, nu poti la ora 8? ne vedem la 7? sau nu, maxim 8jumate. ( ideea e sa nu fii prea constrans de timp).
Daca tipa chiar nu poate atunci va incerca sa restabileasca ea intalnirea.
Daca nu, inseamna ca pur si simplu nu vrea sa iesiti in oras. Iar daca va face asa, ii spui pur si simplu:
Auzi, stii ce?! N-am nevoie de minciunile tale, mai bine spui direct ca nu vrei sa vii si aia e. Ceau! ( si ii inchizi telefonul! )
Aici, ai doar de castigat!
Sa vedem de ce:
1)Fata isi va da seama ca e prea proasta si ca a pierdut o ocazie de a iesi in oras cu un tip super ( si o atitudine super)
2)Vei castiga respectul ei pentru atitudinea ta, si poate, te va suna sa restabileasca acea intalnire!
Cam atat de la mine, daca mai ai nelamuriri, intreaba-ma!
Ciao!

| Phoenix35 explică (pentru xDariuss):

Ms Darius... Apropo...Ti-am trimis mesaj, sunt Ama