| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Eu, de fel, nu prea ma descurc cu gradele de rudenie sau ceva de genu. Asa ca o sa va întreb pe voi. Daca mama mea e verișoara cu un barbat, copilul barbatului este verisor cu mine?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, daca mama ta e verisoara cu un barbat, tu si copilul acelui barbat sunteti verisori de gradul următor. Ca si grad de rudenie, aveti doua grade in plus fata de mama ta si tatal lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce fel de veri sunt mama ta si acel barbat, daca sunt de sange, prin alinata sau nu sunt nimic, dar se cred rude.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este verișor cu tine. happy

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu știu nu ma interesează cine cu cine este var este var și frate treaba Voastră voi va știți cel mai bine și punct. Nu ma interesa prostile astea.

| nevermind1234 a răspuns:

Da. este verișor de gradul 2.
Oficial, ca grad de rudenie este verișor de gradul 6, strict ca verișor, este gradul 2.

| idkidkidkidk a răspuns:

De ce se pune semnul intrebarii in locul emojiurilor?

| MotoBlitz a răspuns (pentru idkidkidkidk):

În primul rând, da, îți este verișor(-oară).
În al doilea rând, pentru a nu se creea spam, aplicația nu te lasă să pui alte emoticoane decât cele ale platformei laughing