| ThePitPew a întrebat:

Salut TPU. Incep prin a specifica ca nu sunt sigur daca categoria aleasa este una corecta. Totusi, vreau sa intreb, care este diferenta dintre un inel de logodna si unul simplu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degetul e diferența. Magazinele aleg cele mai expansive și unice modele la categoria inele pentru logodnă. Simbolic aparte, disponibilitatea lor e de regulă cu cel puțin o piatră prețioasă (dacă nu, e verighetă și e mult mai trainică, nu agață). Duritatea petrei de care am menționat joacă un rol esențial spre calitate, șlefuire și rezistență și după cum bine cunoaștem, cap de listă îl ocupă diamantul, continuând cu smaraldul, rubinul, safirul sau ametistul. Peste toate, persoana ce-l așează pe degetul corespunzător e cel fără de preț.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Motivul pentru care iti este oferit. De obicei, cine oferă, trebuie sa spuna si un motiv.
Cerere in casatorie sau pur si simplu un cadou de ziua de nastere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un inel de logodnă este sau semnifica promisiunea unei casatorii.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Diferenta este in pret. Nu e nimic special. Poti sa oferi ce inel doresti, nu trebuie sa fie neaparat din categoria inelelor de logodna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este diferență la modul cum arată.

| ThePitPew explică (pentru sadrian46):

In cazul asta intreb din nou, de ce sunt repartizate la alta categorie in magazinele online?

| Catrice a răspuns:

Eleganta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un inel de logodna are o insemnatate mai mare deoarece e folosit special pentru logodna pe cand un inel simplu e asociat cu a-l purta oriunde, oricand, fara sa aiba acea insemnatate de uniune, legatura.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Modul în care îl oferiwinking.

| ThePitPew explică (pentru AndreeaDeea221998):

Pe internet exista o categorie separata pentru inele de logodna, deci trebuie sa mai fie ceva diferenta.

| Celestina003 a răspuns:

Inelul de logodnă este o promisiune de dragoste.

| Smolbean a răspuns:

Bună. Eu știam ca inelul de logodna trebuie sa aibă pietricica, și sa fie de argint. Comparativ cu inelul de căsătorie, care e simplu, și din aur