| anonim_4396 a întrebat:

:ma intereseaza daca un adult care are peste 20 de ani are relatie cu o minora de 17 ani, sunt de aproape 5 luni impreuna, daca ea poate ramane insarcinata, parinti fetei daca depun plangere pot sa ii faca ceva baiatului ( mentinonez ca sunt de 5 luni impreuna, totul este cu acordul ei de a intretine relatii sexuale, se inteleg bine iar fata nu vrea sa se intample ceva baiatului)

3 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Atata timp cat ea e de acord nu are ce sa ii faca.
Nu a fost violata. Si daca ea declara ca a facut asta de bunavoie, nu ii face nimeni nimic.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu patesti nimic.nici el nici tu, doar ca se supara ai tai foarte tare

| dinhoo a răspuns:

De la 16 ani in sus se considera cu acordul/consimtamantul "victimei"... Nu are nici o treaba familia atata timp cat ea a fost de acord.