| AlexAndrei96 a întrebat:

Mama si tata vin in tara pe data de 20.8. 2014, din Italia (acolo muncesc ei), si vreau sa ii cumpar ceva mamei, dar nu stiu ce. Tatalui meu i-am cumparat o pereche de tenesi, un tricou si o pereche de blugi. Infine. Am vorbit cu tata si mi-a spus ca imi da el bani sa-i iau cadou mamei, mi trimite prin banca, dar nu stiu ce sa-i iau! Mama are 39 de ani, e bronzata, isi cumpara multe haine, la fel si mie si ma exaspereaza cu chestia asta, umbla pe laptop foarte bine, si...na, ca toate femeile. Haine, filme, gatit, laptop, iesiri in oras, bunica..ma gandeam sa-i iau un buchet mare-mare de trandafiri, poate 100 trandafiri, si o felicitare, sau un maimutoi de la angry birds si buchet de trandafiri, nu stiu.Tin sa precizez ca mama sta cu mine mult timp, se bucura de orice ma bucur eu, rade cu mine, si ii place tot ce-mi place mie, exceptand fotbalul si bmx-ul. Deci. Intrebarea era. Ce sa-i cumpar mamei?

Răspuns Câştigător
| aishastefi8 a răspuns:

Mamei tale ai putea sa ii cumperi un parfum, presupun ca ii plac sau o bijuterie sau o caseta de bijuterii draguta+un buchet cu florile ei preferate happy Codul pentru mama tu nu trebuie sa fie extravagant, pentru ea conteaza doar ca ti-ai dat interesulwinking

| AlexAndrei96 explică (pentru aishastefi8):

Sincer sa fiu, mama nu vrea nimic, dar eu ii iau mereu pentru ca o iubesc enorm, la fel ca pe tata, mai ales ca ea cine cu o valiza intraga pentru mine, trimite si cand e plecata prin curier deci...

| aishastefi8 a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Asa este. happy Pentru mame copilul este cadoul doar ca asa cum ei se gandesc la noi si nou la randul nostru ne gandim la ei. happy Mersi pentru funda :*

8 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Nu trebuie sa cumperi ceva scump sau extravagant ca sa le arati ca ii iubesti. Ai putea sa ii faci mamei tale ceva creat de mana ta, spre exemplu: cumperi un borcanel mic, gata decorat sau il decorezi tu, iar inauntru il umbli cu biletele, ravase (vreo 39 de biletele, cati ani are mama ta) scrise de mana ta ( ex. " dumnezeu mi-a dat aripi, dar tu, mama, m-ai invatat sa zbor" ). Sunt sigura ca ar aprecia mai mult decat un obiect pe care dai si bani multi si s-ar putea nici sa nu il foloseascahappy am dat si eu o idee, sper sa nu te enervezi ^_^

| Gogu06 a răspuns:

Eu zic sa nu ii cumperi, ca daca nu o sa ii placa, cadoul o sa sfarsesti la casa de copii ca multi altii care au facut greseala asta.

| AlexAndrei96 explică (pentru Gogu06):

Okay....nu prea inteleg ce zici dar..eu imi iubesc enorm mama si vreau sa i-o dovedesc, mai ales ca mi-a cumparat si un PS4

| Ezeru a răspuns:

thinking Ar fi frumos daca i-ai cumpara un ursulet mari cu "I love you" care sa tina imbrate multi trandafiri. Ursuletul si trandafiri aratandu-i cat de mult o iubestiwinking

| AlexAndrei96 explică (pentru Ezeru):

I-am luat deja un ursulet de marime mare, pe care il iubeste mai mult ca pe mine laughing glumeam. Ideea e ca, i-am luat un ursulet si a fost tare inacntata, anul trecut.

| Claudes a răspuns:

Eu as spune sa-i cumperi un buchet de trandafiri(sau ce flori ii plac ei) si un parfum sau sa-i cumperi o pereche de adidasi, un tricou, o pereche de pantaloni. Sper ca te-am ajutat. O seara placuta!