| keikop119 a întrebat:

Astazi m-am certat cu mama dar chiar nu este vina mea!
De obicei la sfarsit de an imi cumpar haine, dar acum chiar nu aveam bani. Aveam doar 50 de lei si am vorbit cu mama sa imi mai dea ea 30 de lei sa imi cumpar si un tricou si o pereche de blugi scurti.Am crezut ca mai mult de 40 de lei nu poate fi o pereche de blugi scuuurti!
Dar nuuu o pereche este 60 de lei si mamei mele i se pare foarte mult dar mie chiar nu mi se pare ...si erau putin scurti dar nu erau indecenti! Mamei i se pareau foarte scurti si scumpi.
Dar chiar nuuuu sunt! si nu stiu cum sa o conving sa imi ia pantaloni.
Stiu ca e o intrebare cam tampita dar nici tata nu imi da macar un leu! offfff...Cum sa o conving pe mama ca nu sunt indecenti si scumpi?

Răspuns Câştigător
| CoocaCoola a răspuns:

Pai ii poti spune ca toate prietenele tale au si te simti aiurea, si la faza cu 'indecenti' o poti 'pacali' ca sa spun asa, spunandu-i ca v-ei purta egari pe dedesubt sau o bluza/tricou mai lunga/lung ( tip rochita ) peste fund si nu se v-a observa. Eu asa as face :*