| Kitty1127 a întrebat:

miine este ziua bunicii prietenului meu si as vrea sa-i scriu cea mai frumoasa felicitare in forma de scrisoare, ceva frumos sa se bucure dar intre timp sa si plinga de bucurie Astept P.s merci

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum frate, nu e ruda ta, oricat de dragut ar fi mesajul o sa-si dea seama ca e fortat in unele fragmente. E bunica lui, nu a ta, nu mai fi asa pupincurista. Scrie-i doar un mesaj dragut in care sa-i urezi la multi ani, o zi de nastere frumoasa alaturi de cei dragi si ca o respecti si apreciezi foarte mult ca femeie.

| CreepyCrow a răspuns:

Te-ai putea referi la faptul ca firea ei blanda/iubitoare/etc l-a modelat pe prietenul tau si l-a transformat in persoana care e azi

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai cum sa o faci sa planga de bucurie pentru ca nu ai aproape nicio legatura emotionala cu ea, in afara faptului ca prietenul tau este nepotul ei. Orice i-ai scrie o sa sune fals pentru ca nu o cunosti foarte bine (nu o vei cunoaste niciodata atat de bine precum o cunosti pe propria bunica, de exemplu) si nici ea nu te cunoaste foarte bine.

Mai bine ii cumperi un buchet foarte frumos de flori. S-ar putea sa ai mai multe sanse decat sa o faci sa planga de fericire.

Poti eventual sa ii sugerezi prietenului tau sa ii scrie o felicitare in forma de scrisoare care sa o faca sa planga.

| Kitty1127 explică (pentru OoBunnyoO):

Merci mult
Dar din pacate nu pot sa-i dau un buchet de flori ca nu suntem aproape sintem la 1500 km distanta

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Kitty1127):

Pentru putin. Atunci ii poti lua o cutie de ciocolata mai de calitate, eventual si ii poti scrie o felicitare simpla dar sincera pe langa acele bomboane.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Cred ca te agiți mai mult decât este cazul. Un simplu la mulți ani e suficient nu forță lucrurile