| Mihai_Baiatu_1999 a întrebat:

O intrebare? Voi cum va intelegeti cu parintii vostri? Sa imi spuneti si ce sunteti baiat/fata?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

M-au sprijinit si mi-au lasat spatiu sa fac ce vreau, nu am cum sa nu ma inteleg cu ei.

| Freya1 a răspuns:

Eu nu am o legătură foarte strânsă cu ai mei, noi suntem obisnuiti sa fim mai reci uni cu altii dar totusi la nevoie si necaz sa ne ajutam.Cu mama vorbesc aproape orice, dar cu tata nici nu stiu cand am vorbit ultima oara.Nu am mai dat pe la ei de câteva luni, dar macar cu mama vorbesc la telefon dar cu tata nu, chiar daca locuiesc impreuna (nu sunt divortati).
Tin cont de ei si incerc sa nu ii fac de ras pe unde merg sau cand fac ceva, le cer sfatul da imi iau totusi propriile decizii.
Sunt fata si am 25 de ani.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Totul e bine inca sunt in viata nu mau pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intelegeam bine cu mama in ultimul timp.

| Zorn a răspuns:

Mereu vor exista diferente de mentalitati intre generatii, lucru care va duce la conflicte. Eu incerc sa le rezolv cu ai mei prin compromis si comunicare.

| Swetlly122 a răspuns:

Te poți uita la o emisiune pe YouTube numita Comanda la mine e foarte interesantă și mișto arata și familiile cu se înțeleg cu copiii. Eu in principiu cu mami mă înțeleg bine dar mă dispera fiindcă parca eu as fi mămică și ea copilul. Uneori o învăț ce e bine ce e rău, gatesc, incerc sa o învăț și pe ea dar îl ia pe nu în brațe, ea muncește și eu gestionez bănuții, Intr un timp îi gestiona și ea dar după 2 săptămâni ramneea cu 0 parale. Eu fac cumpărături, stau cu gura pe ea sa mai stearga un praf ca nu prea face că îi place să stea mult. Iar cu tati. e dus rău și el, țin minte că atunci când eram mai mica 12 13 ani, când fuma mereu îmi zicea sa iau și eu un fum acum îi mulțumesc bunului Dumnezeu că l am refuzat. Dar în principiu e bine. Tati se ia după mine mereu cu mine ii place să facă treabă și nu cu mami ei 2 sunt ca șoarecele și pisica m