| Edddyy a întrebat:

recent am fost in vacanta la mare si acolo am intalnit o fata.Ea a stat la mare o sapt iar apoi a plecat.Tot timpul petrecut cu ea m-a facut sa ma indragostesc de ea foarte tare doar ca atunci cand a plecat am uitat sa ii cer nr de tel (nu are nici facebook) si acum sunt trist si nu stiu cum sa o gasesc (stiu orasul si tot numele ei si varsta ofc) eu am 18 ea are 17 cum as putea sa o gasesc

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nashpa.
Din atatea informatii doar atunci ai avea ceva sanse, daca "ai colinda" toate scolile din orasul respectiv.
Dar nu m-ar mira nici daca ar fi din alta localitate sau ar avea alta nume, decat ce ti-a spus.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, daca nu stii nimic despre ea.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai facut cea mai mare greseala dar ai cel mai mare noroc ca nu ai de unde o lua. Regula nr 1-Nu te indragostesti de cineva care sta departe. Iesi la o bere si iti trece.

| ywar a răspuns:

Te-ai indragostit de ea? Tu nici nu ai stat macar o seara de vorba cu ea si te-ai indragostit? Zi-mi asa: era una buna la mare in costum de baie de mi se ridica pe pereti si eu am vrut sa-i citesc din Eminescu... macar 5 poezii! Parca suna altfel!

| UnBroken2016 a răspuns:

Ce se intampla la mare, ramane la mare. Daca una de 17 ani te prosteste asa, vai de tine cand mai cresti si dai peste una cu mai multa minte.

| Pool77 a răspuns:

REGULA N.O 1 nu te indragostesti de ceva imposibil, oricum daca nu ti-a lasat nici macar un amarat de Facebook, sau Insta, probabil si-a "batut joc" de tine, si cam atat.

| Adyx50 a răspuns:

Pai la 17 ani nu cred ca nu are ea Facebook, numai ca nu ti l-a dat ea tie.

De gasit, nu stiu(banuiesc ca ai epuizat internetul deja), e dintr-un oras mare, mic? incearca cartea de telefon daca mai exista asa ceva, poate ai noroc. Dar nu-ti fa sperante prea mari chiar daca e sa o gasesti, avand in vedere ca nu ti-a lasat date de contact( nu tu Facebook, nu tu numar de telefon, tweeter Instagram sau mai stiu eu ce) chiar si din proprie initiativa sau sa ti-l ceara tie, i-mi spune ca nu impartaseste sentimentul si propabil pentru ea a fost o chestie sa-si treaca timpul acolo la mare dar bineinteles pot sa ma insel.

| MeriusXD a răspuns:

Man. Tu crezi ca daca ii stii numele ei o gasesti? Pot exista mai multe persoane cu numele acela, deci, ce ai de facut e sa astepti, poate ai noroc o sa va intalniti. Dar vezi ca poate are pagina pe alt site(Twitter, Instagram...). Mult noroc.