| PainMax1985 a întrebat:

Spuneti-mi si mie un lucru pe care l-ati intreprins si care apoi va facut sa va simtiti ca sunteti barbati, in cazul barbatilor, sau femei, in cazul femeilor (ex. am tinut usa la lift pentru cineva, sau am pregatit o cina romantica etc). Care sunt actiunile care ii fac pe barbati sa fie barbati iar pe femei sa fie femei?

Răspuns Câştigător
| UndergroundFolklore a răspuns:

Aveam odata liber si i-am zis prietenului meu sa-mi dea cheile lui sa ma duc sa-i fac curat, sa-i spal niste haine pe care el nu mai avea timp sa le spele, chestii d'astea.Ma bucur ca i-am putut fi de foloshappy
Asta nu inseamna ca o femeie trebuie sa stea numa' la facut curat si mancare.hee hee

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

După circumcizie, normal.

| Aiwendil a răspuns:

Barbat te face sa accepti ca ai o parte feminina, iar femeie te face sa accepti ca ai o parte masculina.Sa accepti ceea ce esti. Exista pe lumea asta femei care stiu sa repare o masina mai bine decat un barbat si exista barbati care stiu sa faca curat mult mai bine ca o femeie.

| raluk27 a răspuns:

A pregati cina pentru cineva nu inseamna sa fii "mai femeie", ci te face sa fii "mai proasta". Esti femeie prin farmecul pe care il emani, prin gesturi, prin modul in care stii sa porti o rochie, sa porti tocuri, sa te comporti civilizat, prin modul cum faci in barbat sa te priveasca, sa te curteze. Nu stiu daca ti s-a intamplat sa observi pe strada tipe care pasesc foarte frumos, a caror tocuri se aud putin pe asfalt, care poarta o rochie din matase vaporoasa, carora le flutura putin parul sau il au prins in coc si li se vede gatul si care lasa in urma lor un parfum wow. Esti femeie prin faptul ca te ingrijesti, ca esti demna, ca stii cum sa tii un barbat langa tine, ca il respecti, ca il sustii, ca esti realista si pragmatica atunci cand e nevoie de tine, si nu o plangacioasa neajutorata, cand esti independenta din toate punctele de vedere. La fel si cu barbatii. Nu e totul deschisul unei usi (cu toate ca in ziua de azi nu multi fac asta). Esti barbat cand esti responsabil, ai cuvant, ai stapanire de sine, nu esti influentabil, esti corect, hotarat, si evident discrethappy

| PainMax1985 explică:

Pai am inteles ca barbatii trebuie sa faca lucruri barbatesti dar eu voiam exemple, bun unu ar fi circumcizia happy dar lista ramane deschisa.Ce trebuie sa faci pentru a fi mai masculin? (sa nu faci nimic nu se pune).

| Denisseq a răspuns:

Barbatii sunt barbati pentru lucrurile barbatesi pe care le fac si pentru lucrurile pentru femei iar femeile sunt femei datorita ca sunt diferite de barbat si ca fac alte lucruri fata de eihappy