| GuitarFly a întrebat:

sunt intr-o situatie cam jenanta, imi place de un baiat care e cu aproape 2 ani mai mic, el are 13 ani si eu am aproape 15.
Nimeni nu stie ca suntem impreuna, iar eu nu stiu cum sa-i spun prietenei mele cele mai bune ca iubesc un baiat mai mic decat mine.Cand sunt cu el uit ca este mai mic, deoarece ma face sa ma simt bine intotdeauna. Ce credeti ca ar trebui sa fac, sa-i spun prietenei mele de el (imi e teama ca va rade de mine) sau nu-i spun? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Ryuk751 a răspuns:

Spune-i, nu ai nici un motiv de a nu o face, nu conteaza ca el este mai mic ca tine daca uh esti fericita langa, ii spui ca asta vrei si asta este.

6 răspunsuri:
| Kiddzo a răspuns:

Daca el te face fericita atunci nu ar trebui sa-ti pese de parerile celorlalti, iar daca ea va rade nu merita sa o mai numesti prietena. Dragostea nu are varsta happy.

| Kámέℓíá a răspuns:

Draga mea GuitarFly de ce e neaparat sa-i spui ei,de ce e neaparata sa iti pasa de ce rade ea, daca te iubeste si il iubesti n-are de ce sa rada lumea de tine, plus mi sa mai intamplat si mie asa eu cu fostul prieten el avea 10 si eu 11 aproape cu 4 luni eram mai mare ca el.dar stie chiar si mamihappy. deci fa-ti curaj si spune-i nu e o rusine daca il iubesti.si daca o sa rada de tine, fa-te ca nu ti pasa! Succeslove struck
FUNDAA!?

| mircea_5116 a răspuns:

Un argument la intrebarea ta ar fi HAZARDAREA,
tu coincizin un baietas de 13 ani ca prieten sau amic, scuza-ma dar dupa cate stiu eu, o fata ar trebui sa fie mai mica decat el, deoarece baiatul ar trebui sa adopte situatia,
din spusele tale reiese, ca mica voastra relatie sa ramana in stadiul actual asta tu decizi daca ti se pare un subiect incitant sa le spui prietenelor tale despre asa zisul baiat...

| Pink_4942 a răspuns:

Buna! Uite,daca ea este cea mai buna prietena a ta si daca tu simti ca trebuie sa ii spui, fa-o! e cel mai ptrivit asa...te va intelege si sunt convinsa ca va fi alaturi de tine si nu va rade! asa ca, ai curaj si spune-i!

Bafta! papa

| SwEeTGiRlScHwUnGgAnKy a răspuns:

Buna.eu cred ca daca e o prietena buna te va crede si poate iti va da si niste sfaturi. Adica nu conteaza varsta cand iubesti! iubirea trece peste tote.

| miricriss_6196 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui, pentru ca daca e cu adevarat prietena ta cea mai buna o sa te inteleaga.