| anonim_4396 a întrebat:

sunt nou pe acest site si va rog din suflet sa imi raspundeti la aceasta intrebare cat mai repede si sa nu ma luati la misto-uri. Sper sa imi cititi povestea pana la capat.
Deci povestea incepe asa:Sunt in clasa V-a si sunt in aceeasi clasa cu asa zis-a verisoara mea.Cu ea nimeni nu vorbeste ca e foarte zgarcita si nu da nimic la nimeni nici mie.Eu mai vorbeam cu alti ca eu sunt mai popular decat ea.Mama ei de ciuda I-a zis ei sa spuna intregi clase ca EU SUNT UN MINCINOS.Cum a facut acest lucru? Simplu a ridicat mana la seful clasei si a spus.Cu toti colegi de fata. Apoi m-am certat aspru cu ea si cu mama ei.Numai cand imi aduc aminte imi vine sa rup tastatura de nervi.Asa a trecut tot.Eu stau in curte cu bunicii mei care o salta in slavi si pe ea si pe ma-sa.Pentru ca BUNICA MEA E FERMECATA DE CATRE ACEA VRAJITOARE.Fratele tatalui meu I-a spus bunici mele ca trebuie sa I-a betoniera de la mama verisoarei mele. Bunica mea spunea ca o iau ca dreg ca fac si de unde acum e tot la ea. Tatal meu s-a certat cu mama verisoarei mele pt.ca ele cand au venit de la SUPERMARKET verisoara mea si-a luat un om cu o parasuta. Tatal meu I-a spus ei Raluca imi dai si mie sa ma uit putin la ea? si ea cu nu o da.Da tatal meu a trecut cu vederea si peste asta.A doua zi trebuia sa mergem la scoala si ploua foarte foarte rau tatal meu avand masina mama verisoarei mele il suna si cu un ton de voce de comanda a spus:Vin-o sa ne iei ca iti dau bani.(LA EA SE REZOLVA TOTUL CU BANI CUM AM MAI SPUS ESTE POSEDATA DE LUCRU RAU)El a zis ca eu merg dar sa stii ca sunt suparat.Si ea a adaugat:ATUNCI EU CHEM UN TAXI.Si s-a mai zis vreo 2-3 cuvinte si apelul s-a terminat. Tatal meu si cu mine nu le suportam de loc pe cele 2 MOLDOVENCE. Bunica mea tine la ele deoarece cum am mai spus Moldoveanca ii dadea numai 9 Legume numai si numai 9. Tata este suparat ca se poate sa ii lase ca mostenire VRAJITOAREI.Dar bunica mea spune ca noi o sa ramanem propietari.
Deci va rog TPU zice-ti mi si mie ce mai este de facut. Daca ii spuneam ceva Bunici mele spunea,, Lasa lumea sa faca ce vrea. HELP ME

Răspuns Câştigător
| MyName83 a răspuns:

Viata e prea scurta sa iti bati capul cu ele happy Ignore e cea mai simpla solutie.

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Esti doar in clasa a 5-a iar tatal tau nu ar trebui sa te expuna la asa ceva. Adica tu nu esti adult, nu trebuie sa fii martor la asa ceva! Cat despre acea femeie, unii oameni sunt capabili de multe pentru bani. Toata treaba e ca bunica ta sa nu semneze nimic. Si poate ca nu o face.