| MetinLegend a întrebat:

Va rog sa ma ajutati am o problema care s-a strans.
Am luat un 6 la fizica... mi-a fost frica sa-i spun lui mama, si mai ales lui tata. Am stat 2-3 zile i-am spus mamei. Ea m-a iertat si nu i-a spus lui tata.
Dar acum s-au strans niste note care pentru mine nu sunt bune...
Am un 5 la mate, si 7, 7 si nu sunt note bune. si la ascultat la fizica mi-a dat tot 7. in fine vreau sa ii spun lui tata... dar mi-e frica ca o sa reactioneze foarte urat. pentru ca ma poate bate, nu ma mai poate lasa la fotbal...
Nici mie nu imi place ca am notele astea... dar in clasa a 5 am avut 2 de 7 si atat restul 8, 9, 10. Si nu stiu de ce nu mai pot face probleme la mate... mai ales ca acum facem si geometrie. Poimaine dau Teza la matematica si nu vreau sa fiu varza de tot, vreau neaparat un 8, 9 sau daca chiar ma ajuta Dumnezeu un 10. Vreau sa fiu si eu un copil de macar nota 8. Si doamna de matematica cand am luat 5-ul mi-a spus ca nu sunt copil de nota 5. Va rog dau Funda. Va rog, si va multumesc.

Răspuns Câştigător
| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Pai, ar trebui sa ii spui, daca te bate, asta e, nu ti-o zic cu rautate.Nu are de ce sa te bata pentru cateva note... daca se intampla poti suna la protectia copilului...

1 răspuns:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!