| PavelLarisaIonela a întrebat:

Vreau sa imi iasa media 10 la toate materiile dar la mate am niste probleme. Am 10, 10, 9, 8 si 8 in teza. Nu stiu daca mai sunt sanse sa mai am media 10 dar chiar vreau sa incerc. V-as ruga sa imi spuneti exact cate note de 10 imi mai trebuie sa imi iasa media 10 laughing))

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Imi pare rau dar nici cu doi de 10 nu vei putea face 9, 5 intrucat deocamdata iti iese 8, 93, cu inca un 10, 9, 05.
Teza te trage foart mult in jos dar si acel 8.
(Am calculat)Doar cu 9999000/10 note de 10 sa ai si abia atunci iti va iesi media 9, 5.

4 răspunsuri:
| LOVW a răspuns:

Cred că îți iese 8, 9

| PavelLarisaIonela explică (pentru LPCTSTR):

Deci cate note de 10? Ca nu am inteles din ultima prop

| MagicOneT a răspuns (pentru PavelLarisaIonela):

Media 9 este suficient... laughing

Cateva zeci de note de 10 iti mai trebuie...

| LPCTSTR a răspuns (pentru PavelLarisaIonela):

De aproximativ inca 999900 note de zece pe langa notele existente.